Een militie in Indië. 208 jaar in den troep te dienen (vide hetgeen wij in 't begin van dit opstel van Magelang schreven); de gestelde leeftijdsgrens maakt dit mogelijk. d. Herzie de bepalingen betreffende verhuiskosten, dienstreizen en declaraties en huldig daarbij het beginsel dat men in een officier eer lijkheid kan en mag verwachten en laat hem eenvoudig declareeren do onkosten, die hij in 's Lands belang maakt. Wat deksel, waarom mag de Topografische Dienst dat alléén e. Laat den ex-krijgsscholier zijn recht op pensioen en verlof houden, alsof de in Holland aan de Krijgsschool doorgebrachte studiejaren In dische dienstjaren waren. f. Salariëer den generale staf-officier met het traktement van den naast hoogeren rang. Wij vestigen speciaal de aandacht op de remedie sub d genoemd, die natuurlijk gemeend voor alle officieren eene zeer groote verbetering zou brengen op een goeden en juisten grondslag: in een officier kan en mag men eerlijkheid verwachten. H. schreef in de Locomotief van 21 Januari het eerste deel van o-n artikel Legeroefeningen waarin hij de noodzakelijkheid aantoont van een eigen schietschool voor het Indische leger en van de beschikbaar stelling van permanente schietkampen, een in elke militaire afdeeling, de laatste tevens in te richten als sanataria. Terecht merkt hij op, dat wij een eigen schietschool moeten hebben om bekwame onderwijzers, vuurleiders en afstandschatters aan het leger te leveren. Zonder bekwame, belangstellende onderwijzers treedt toch vooral bij de tegenwoordige schietopleiding die slapte in, „die het „gevolg is van de onbevoegdheid van onze onderofficieren op het gebied „der schietopleiding." Voor het tweede deel van zijn artikel belooft H. de bespreking van oefeningen voor officieren om te geraken tot een geschoold officierskorps. Volgens H. zou daaraan dringend behoefte bestaan. In hetzelfde artikel zinspeelde de schrijver op de waarschijnlijkheid eener spoedige invoering van militie voor Ned. Indie. De Locomotief redactie komt in een „Links en Rechts" in de courant van 22 Jan. hierop terug en ontwikkelt hare bedenkingen tegen dat voornemen. Het stuk wordt bieronder overgenomen, zonder commentaar, die onze lezers er zelf wel op leveren zullen Reeds in de eerste jaren der regeering van den gouverneur-generaal Van Heutsz werd ruchtbaar dat binnenkort de Indische schutterijen zouden worden opgeheven. Later verluidde dat genoemde landvoogd een voorstander was van invoering van militie in Indië. Kort geleden hoor den wij mompelen dat aan de plannen tot het creëeren van tene In dische militie reeds een vaste vorm was gegeven en thans meenen wij met eenige zekerheid te kunnen zeggen dat in de laatste maan den der landvoogdij van heer Van Heutsz bepaalde desbetreffende

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 220