221 Bij de benoeming van afdeelingen, flank- en stormbatterijen moet het gebruik van gelijkklinkende letters worden vermeden; dus b. v. niet D en E, A en H, B en P, M en N. Batterijen van de aanvullingsbewapening worden te voren stellingsgewijze genummerd; b. v. de le batterij van 6 c. M., de 2e batterij van 15 c. M. K. Zij behouden deze benaming, tenzij zij een vaste opstelling verkrijgen. Vaste batterijen, welke tusschen of naast reeds bestaande worden ingeschoven, worden benoemd met het cijfer of de letter, volgend op dat of die hetgeen (welke) het laatst is gebezigd. Uitkijkposten worden genoemd naar de batterijen of de af deelingen waartoe zij behooren. Hoofdstuk IV handelt over de sterkte, de indeeling, enz. van het artilleriepersoneel. O. m. lezen wij hier, dat voor den ver- kenningsdienst, in verband met den aard van het vooiterrein en het aantal te bezetten peilposten, bij het groepsstafkwar- tier een zeker aantal onderofficieren en minderen worden inge deeld, daarbij rekenende op 1 onderofficier en 2 kanonniers per patrouille en 2 man kader, 2 kanonniers en 2 telefonisten per peilpost. Het personeel van de peilposten kan rouleeren met dat van de patrouilles. De werkkrachten voor den dienst in het groepspark bestaan uit een vaste kern en uit personeel, dat dagelijks door het groepsstafkwartier wordt aangewezen, voor zooveel noodig aan gevuld door burgerwerklieden. In verband met de bepaling, dat de aanvulling van de muni tie in de verbruiksmagazijnen door de zorg van de A. C. of de V C. geschiedt, wordt aan deze zooveel personeel toegevoegd, als voor den dienst in de hulpmunitiemagazijnen en voor den munitieaanvoer naar de batterijen noodig is; bovendien aan de A. C. het noodige personeel voor den dienst op de uitkijkposten. Per batterij wordt ingedeeld één bezetting bestaande uit: 1 officier of onderofficier als B. C., per sectie 1 onderofficier of korporaal als S. C. en per vuurmond een voltallige bediening. Zoo noodig nog één onderofficier als B. O., een onderofficier of korporaal als opschrijver, minstens 2 telefonisten, voor de ver binding der batterij met het punt, vanwaar de vuurleiding plaats

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 233