222 heeft, en per vuurmond één reserve-bedieningsman. Aflossing van deze bezetting heeft eerst plaats, wanneer de dienst dit vordert, en in verband daarmede wordt eenig personeel voor de aflossing der bezettingen op het aanvalsfront beschikbaar ge houden. In het daarop volgende hoofdstuk wordt gewag gemaakt van de verplichtingen van stelling- (linie) en sectorcomman danten met betrekking tot de artillerie. Daarna worden de functiën van G. C., A. C. en V. C. puntsgewijze opgenoemd. D Zoo is de artillerie commandant, dat is tegenwoordig de titel van den oudsten der aan den G. C. toegevoegde artillerie of ficieren, geheel zelfstandig belast met inachtneming natuurlijk van de bevelen hem door den G. C. gegeven met de regeling van: le den dienst van het artilleriepersoneel buiten de per manente werken; 2e den artillerie verkenningsdienst in het ver werken der daarbij verkregen gegevens3e het vuur van de afdeelingen en zelfstandige batterijen; 4e de aanvulling van het hoofdmunitiemagazijn en van de munitieaanvoer naar de hulp munitiemagazijnen, zelfstandige batterijen en permanente wer ken 5e den telefoon- en seindienst tusschen het G. S. K. met de peilposten, de A. S. en de zelfstandige batterijen6e den dienst in het groepspark; 7e den dienst van de batterijen der aanvullingsbewapening8e den aanleg en bouw van batterijen en reserve opstellingenen 9e het stormvuur, voor zooveel be treft de gedeelten of punten van het terrein, waarop dit zal worden afgegeven, het doen openen en doen ophouden van dit vuur, benevens de daarvoor te geven seinen of bevelen. Een gedeelte van bovengenoemde werkzaamheden kan wor den overgedragen aan A. C., Y. C., F. C. en C. van zelfstan dige batterijen. De A. C. is o. m. belast met: le de regeling en c. q. de leiding van het vuur zijner batterijen; 2e de regeling van den verken- nings- en waarnemingsdienst in het met zijne batterijen onder vuur te nemen terrein; 3e de regeling van den veiligheidsdienst in zijne batterijen, in overleg met den naastbij zijnden V. C.4e 1). Bij stellingen Diet onderverdeeld in sectoren of in groepen, treedt het st-lling- hoofdkwartier op als sector- of als groepstuf kwartier.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 234