- 223 - de regeling van de aanvulling der munitie zijner batterijen c. q. der batterijen van welke de munitie in zijn magazijn is op geborgen; 5e de regeling van den telefoon- en seindienst tus- schen het A. S. en zijne batterijen en uitkijkposten6e het verstrekken van instructiën aan zijne B. C. (Niet zooals vroe ger krijgen uitsluitend de Commandanten van Batterijen ad III en ad IV een instructie) en 7e de nadere regeling van het stormvuur, in overleg met de betrokken V. C. De Y.C. kan zijn flank- en stormbatterijen toevoegen aan die afdeelingen infanterie, waarmede zij bij het afslaan van den stormaanval moeten samenwerken. Hij is o. m. belast met: le het verstrekken van instructiën aan zijne B. C.2e de regeling van den veiligheidsdienst in zijne batterijen; 3e de regeling van de aanvulling der munitie zijner batterijen, tenzij het hulpmuni tiemagazijn tevens bestemd is voor een afdeeling, in welk geval de betrokken A. C. daarmede is belast en 4e de regeling van den telefoon- en seindienst tusschen zijn standplaats en zijne batterijen. Hij draagt voorts zorg voor de gewenschte samenwerking met andere commandanten in zake het stormvuur. De commandanten van zelfstandige batterijen treden tevens op als A. C. (zij voeren dus schietopdrachten en geen vuurbevelen uit.) Het voorschrift geeft als voorbeeld de volgende twee instructies voor B. C. Groep A. Datum Commandant: B. Middenvak Standplaats: C. hoeve. Instructie voor batterij d. le. Bestemming, b.v. bestrijken van den A. weg. 2e. Yuuropening, b.v. wanneer vijandelijke infanterie ter sterkte van 50 man of meer genaderd is tot ongeveer de brug- 3e. Projectielsoort, b.v. G. K. T. 4e. Gegevens stormvuur, b.v. richting H. R. L., E.. 2°9', T. 3-0 of b.v. op de versperring. 5e. Versperring, b.v. ligt op 250 M. vóór de batterij. 6e. Vuurpijlseinen, b.v. op vuurpijl met roode sterren, opgelaten in fort A., Stormvuur openen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 235