- 224 7e. Hulpmunitiemagazijn, b.v. achter hoeve R. aan den C. dijk. 8e. Plaats onzer troepen, b.v. de loopgraaf ter linkerzijde van de batterij is bezet met 1/2 compagnie infanterie, dienende tevens tot bedekking der batterij. 9e. Parlementairs, b.v. overgeven aan den commandant van de loopgraafwacht. 10e. Deserteurs, b.v. idem. 11e. Verplaatsing van personen binnen en buiten de linie, b.v. is langs de versperring toegestaan, doch slechts bij bijzondei e vergunning van den V.C. 12e. Gewonden en dooden, b.v. hulp verbandplaats achter het bosch van D 13e. Het woord, b.v. wordt eiken avond om 7 uur bekend gemaakt. De Vakcommandant. N.B. De B.C. zal op deze instructie aanteekenen, de mededee- lingen die hem later afzonderlijk bereiken. O.i. had feitelijk op grond van het bepaalde in 9 V.V. links bovenaan moeten staan„Commandant van het Middenvak van groep A." en rechts bovenaan: „C. hoeve en datum"; verder ware „Instructie voor den commandant van batterij d. beter geweest. Hoe de vakcommandant heet kan blijken uit een duidelijke handteekening. Wat vroeger in den staat met vaste gegevens stond, vinden we dus thans in de instructie. Uit de instructie voor den commandant eener batterij ad I of ad II nemen we slechts de volgende 5 punten over: le. Bestemming, b.v. bestrijding der aanvalswerkenof b.v. vuur op groote afstanden. 2e. Machtiging tot vuuropening, b.v. op alle doelen binnen 3000 M. ter sterkte van minstens één compagnie infanterie of één batterij; of b. v. vuren op eigen gezag is niet toegestaan. 3e. Gegevens storm vuur, b. v. a. brug over dewetering, E T Richting b. ZomerkadeE T Richting c. Snijpunt Horredijk en Klompenkade, E T Richting 4e. Vuurpijlseinen, b.v. op vuurpijl met roode sterren, opgela ten door Y.C. (op de koppelhoeve) stormvuur openen op. a, witte sterren op b. en groene sterren op c.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 236