I - 225 5e. Hulpmunitiemagazijn, b.v. een schuit in de smeetskolk bij de sluis. Alleen wanneer de ligging der batterij daartoe aanleiding geeft, kan nog iets meegedeeld worden omtrent de plaats onzer troepen, parlementairs, deserteurs en verplaatsingen van personen. In het hoofdstuk „Seingemeenschap" lezen we o.m. dat de A.S. en de batterijen door de zorgen der respectievelijke com mandanten telefonisch verbonden worden met de daarbij be lmoren de uitkijkposten; dat daarvoor materieel der artillerie ge bezigd wordt en dat deze verbindingen worden aangebracht en bediend door artilleristen. (Bij de nieuw model telefonen be lmoren haspels met 500 M. enkele draad). In het hoofdstuk over „Munitieaanvulling" staat dat elke af- deeling en zoo noodig elk vak een hulpmunitiemagazijn heeft. De munitie wordt gereed gemaakt in het groepspark; die welke op de forten is opgelegd, op deze werken zelf. De verbruiks- magazijnen zijn voorzien van ongeveer 60 a 80 schoten per stuk (wat er vroeger stond: „een voorraad voor 24 uur" was erg vaag). De artillerie commandant bepaalt uit welke projectielsoorten die voorraad bestaat (en de ladingen De verbruiksmagazijnen worden aangevuld door de zorg van den A. C. of V. C., zoodra uit de batterijrapporten blijkt dat er munitie verschoten is. Mocht echter de voorraad tot op een 30 tal schoten per stuk verbruikt zijn, dan vraagt de B. C. onmiddellijk aanvulling. Hebben een afdeeling en een vak een gemeenschappelijk hulp munitiemagazijn, dan wordt dit door den A. C. beheerd. Een hulpmagazijn bevat meestal een voorraad dubbel zoo groot als die der batterijen waarvoor het bestemd is. De stellingcomman dant bepaalt hoeveel munitie in het hoofdmagazijn (van de Groep) voorhanden moet zijn. Voor het transport der munitie stelt degene, die voor de aanvulling moet zorgen, het noodige perso neel beschikbaar, waarbij steeds kader der artillerie voor het houden van toezicht, moet ingedeeld zijn. De artillerie-verkenningsdienst. Voor het spoedig verkrijgen van vuuruitwerking is het natuurlijk niet alleen noodig de

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 237