231 De Inlanders dragen geen sokken, zij hebben de modelschoenen aan de bloote voeten (de spahin dragen een soort van rood leeren kous waarover lage schoenen, 't geen den indruk geeft van roode rijlaarzen); de Europeanen ontvangen grijze sokken,, die mij in het kleedingmagazijn werden getoond; veel dunner dan de onze en naar men zeide zeer sterk. In het magazijn viel mij op de burgerkleedingjas, burnous en hoofddoek, die wordt verstrekt als de soldaat na minstens 2 X 4 jaar het leger verlaat In Blida vindt men het groote garnizoenskleeding- en het korpsmagazijn, maar bovendien heeft elk Comp. Commt. zijn eigen kleeding magazijn. Bij 't begin van den dienst ontvangt elk man een stel nieuwe kleeren en een stel oude voor exerci tiën, bovendien een bepaald bedrag aan kleedgeld. Dit geld wordt door den Comp. Commt. in ontvangst genomen en voor het totaal bedrag schaft hij zich uit het korpsmagazijn van alles aan. Bij inspectiën of als 't noodig voorkomt, wordt dooi den C. Ct. direct het noodige aan de manschappen verstrekt. In het wapenmagazijn was de werkplaats van den geweer maker, waar een kleine electrische motor de beweegkracht voor draaibank, enz. verschafte. Bij deze vluchtige schets moet ik 't laten om nu naar de Cav,. over te gaan. 't Eerste wat ons opvalt is natuurlijk het enorm aantal schimmels dat men hier aantreft, terwijl ze bij ons juist zoo streng geweerd worden. Zooals echter terecht door de off. werd opgemerkt is een donker paard op zandgrond zeker niet minder zichtbaar dan een schim mel. De paarden in de stallen waren niet door boomen ge scheiden om ze reeds op stal te gewennen aan het rustig naast elkaar staangevechten komen alleen voor bij 't voederen en buiten, als er merries in de buurt zijn. Alle paarden waren Berbers, soms gekruisd met Syriërs, alleen in de remonte stal len waar de paarden wél gescheiden stonden toonde men mij nog enkele echte Arabieren. De stallen van de remonte worden trouw door alle vreemdelingen bezocht, maar slechts weinigen zullen een gunstigen indruk hebben medegenomen daar de paarden op stal weinig toonen. Heel anders is dit,

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 243