Ons nieurne Sneluuur Ueld- (Daferieel, Eindelijk is het dan toch gekomen; althans nog slechts en kele maanden zal het duren, of het heeft zijne „joyeuse entree" bij ons wapen gedaan We zullen dus binnenkort in het bezit zijn van onze zoo lang verbeide snelvuurkanonnen! Een nieuwe frissche wind zal er komen te waaien in ons korps, dat zich als het ware herboren zal kunnen beschouwen, nu het zich weder „up to date" zal gaan gevoelen, en niet langer als antiquiteitenverzameling meer behoeft te prijken! Geheel Europa alsmede de meeste Amerikaansche staten hebben toch heden ten dage hunne Bereden Artillerieën ten behoeve van het snelvuurmaterieel getransformeerd; bijna alle na gehouden vergelijkende proeven met de verschillende meest „hervorragende" stelsels. Nu in de laatste jaren hoe langer hoe meer" blijkt, dat ons kostbaar Yeldmaterieel uitsluitend en alleen voor den B. Y. blijft bewaard, is het een alleszins onafwijsbare eisch geworden, dat we onze toch al zoo erg kleine Bereden-Artillerie in- trensiek zoo sterk mogelijk moeten maken Naar verluidt, zal ons toekomstig kanon, evenals de daarbij behoorende Reglementen en Yoorschriften, eene getrouwe copie zijn van zijn Hollandsche collega. Op de vraag, of dit kanon nu werkelijk het allerbeste is, wat er op dit oogenblik is te krijgen, zal verder niet althans voor heden niet worden ingegaan. Al zooveel is er over deze questie gepraat en ge schreven, niet het minst in 's lands Vergaderzaal zelf (Zie: Han delingen St. Gen. Ind. Begrooting '09) waar de Minister van Koloniën, voornamelijk van de zijde der geachte afgevaardigden voor Leeuwarden en Rotterdam, nogal heftig is aangevallen geworden. Het type: Krupp-kanon is met het aannemen der Begrooting

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 274