291 üoorgesteldde mijziging in het Reglement op den 3nmendigen Dienst. ëindigd heeft, gedurende den geheelen avond tot den volgenden morgen. Art. 87. Buitengewone-appèls. Bij de verschillende korpsen zijn verschillende regelingen voor het houden van buitengewone-appels. Br zijn korpsen, waar wekelijks vol gens een vast programma èn door den adjudant-onderofficier van de week èn door de luitenants van de week buitengewonen-appèls worden gehouden, natuurlijk op verschillende dagen en uren, geregeld door den kapitein van de week. Deze kunnen 's nachts vóór of na 12 uur worden gehouden. Vóór 12 uur 's nachts treedt de sergeant van de week in functie, hetzelfde dus als bij het avond-appèl. Na 12 uur 's nachts moet bovendien de sergeant-majoor appèl houden over de onderofficieren. Bij korpsen dus, waar wekelijks steeds buitengewone-appèls worden gehóuden, komt de alles behalve aangename verplichting van het appèl houden na 12 uur 's nachts ook steeds neer op den oudsten onderofficier, als de gehuwde sergeant majoor buiten het kampement woont. Er is echter nog meer. Volgens art 82 immers mag de sergeant van de week, buiten het kampement wonend, na het rapport over het ge houden avond-appèl zich huiswaarts begeven met inachtneming der 5e alinea van art 49, d. w z. dat als de korporaal van de week ook buiten het kampement woont, één van beide in het kampement moet overnachten (waardoor de in art 34 bedoelde kamer tot haar recht komt Nu is echter de buiten wonende sergeant van de week tevens de oudste onder officier; en in verband met het voorgaande is de korporaal van de week niet gehuwd en woont niet buiten. Rij een buitengewoon-appèl na 12 uur 's Dachts valt dus de 2de in anciënniteit zijnde onderofficier der com pagnie in, doch deze is toevallig op wachtenz. Dus aan art 36 moet worden toegevoegd een staat vermeldende de namen van het kader der compagnie volgens anciënniteit. Zijn èn sergeant èn korporaal van de week buiten het kampement gehuisvest, dan regelt de compagnies-commandant wie van de twee vol- gene art 49 alinea 5 in het kampement moet overnachten. Logischer is het m. i. in dit geval de dienst zóódanig te regelen, dat ze niet ge lijktijdig voor weekdienst worden gecommandeerd. Art 48. De redactie van dit artikel geeft in de practijk eveneens moeilijkheden. Er staat letterlijk: B hij mag zich niet uit de na bijheid van het kampement verwijderen, zonder voorkennis van den kapitein van de week en na een vervanger te hebben gesteld". Dus de luitenant van den dag behoeft slechts aan den kapitein van de week mededeeling te doen, dat hij zich uit de nabijheid van het kampement begeeft en dat collega K. hem in zijnen dienst vervangt. Of was de bedoeling dat de kapitein van de week hiertoe vooraf vergunning moet geven Dan moet ook de redactie worden veranderd. Troepen- luitenan t. Volgens het Reglement op den Inwendigen Dienst is het brengen van sterke dranken in het kampement verboden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 303