812 Commandant: Majoor B. 1 Inf. II, verminderd met 1 sectie en zonder gevechtstrein. lste mitrailleurcompagnie. 4 peloton van 3 L 1 sectie genietroepen, zonder ge vechtstrein. 2. Tweede echelon. Commandant: Luit.-kolonel M. Inf. III. 1 sectie van Inf. II, met den ge vechtstrein van het halve bataljon. Gevechtstrein der genietroepen. deeling, geschat op 2 bataljons, is gemeld te Salatiga. Onze aldaar aan wezige cavalerie is daarvoor uit geweken naar Blotongan en blijft met de tegenpartij in voeling. 2. Onze troepen marcheeren he den langs den grooten weg naar Magelang om den nog niet gecon- centreerden tegenstander aan te val len en te verslaan. 3. De hiernaast genoemde troepen vormen te zamen de eerste linker flankdekking, welke bij Tjandi Doe- koeh de marcheereude hoofdmacht tegen de te Salatiga gemelde vijan delijke troepen dekken moet. De tweede linkerflankdekking neemt hiertoe stelling bij Grabag. 4. Het eerste echoion, waarvan de infanterie en de genietroepen plaats nemen in de voertuigen, welke op den weg naar Banjoe Biroe ter hoogte van het kampement gereed staan, marcheert te 6 u. v. m. af naar Tjandi Doekoeh, alwaar het, in afwachting van nadere bevelen, stelling neemt. De infanterie neemt de schoppen 2 de genietroepen de springmiddelen in de voertuigen mede. Aan de in fanterie wordt de munitie uit den gevechtstrein uitgereikt 5. Het tweede echelon wordt ge formeerd in de laan langs de noord zijde van het kampement, met het hoofd aan den weg naar Banjoe Biroe. Afmarsch te 6 u. v. m. Het marcheert zoo snel mogelijk naar Tjandi Doekoeh. 6. Eerst voorbij Banjoe Biroe 3) zijn veiligheidsmaatregelen noodza kelijk. 7. De transportmiddelen van den gevechtstrein, die hunne munitie aan de infanterie van het eerste echelon hebben afgegeven, vullen hun voor raad uit den munitietrein aan en 1). Commandant van Inf. IJ, waarvan 2 comp. bij de flankdekking zijn ingedeeld. 2). C. q. patjol's. (3) Banjoe Biroe is bezet door eene voorpostenafdeeling, die eerst inrukt, wanneer de hier besproken troepen voorbij zijn (Terg. marschbevel, punt 8).

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 324