Gedicteerd aan de commandanten van Inf. Ill, van Inf. II, van het halve peloton cavalerie, van de 1ste mitrailleurcompagnie en van de sec tie genietroepen. marcheeren daarna het tweede eche lon zoo spoedig mogelijk achterna. 8. De bagagetrein wacht te Om- ba Raw& nadere bevelen af. De commandant meldt zich bij den com mandant van den algemeenen trein. 9. Ik bevind mij bij het eerste echelonde Bevelhebber bij den hoofdtroep der voorhoede van het geheel op den grooten weg naar Magelang. De Commandant der 1ste linker flank-dekking. D. Kolonel. Maatregelen bij aankomst. Ondertusschen overdenkt de commandant de bij aankomst te Tjandi Doekoeh verder te nemen maatregelen. In de eerste plaats is het noodzakelijk, dat hij berichten omtrent de tegen partij ontvangt. Bij aankomst gaan dus twee cavaleriepatrouilles uit, nl.: 1. over Sraten, om verbinding met de eigen cavalerie te Blotongan te krijgen 2. rechtstreeks naar Salatiga om voeling met de aldaar gemelde vijandelijke troepen te krijgen. Sommigen zullen wellicht wenschen het halve peloton al van huis uit met deze opdrachten uit te zenden, dus onafhankelijk van het eerste echelon, meenende hierdoor tijd te winnen. Wegens de snelheid van beweging der voertuigencolonne, die vrij wel geregeld kan doordraven, kan het halve peloton onderweg in den veiligheidsdienst voorzien, zonder dat de uitvoering van bovengenoemde opdrachten vertraging ondervindt. Wel wordt tijd uitgewonnen, wanneer bovenbedoelde opdrachten reeds bij den afmarsch uit Willem I aan den commandant van het halve peloton gegeven worden. Natuurlijk moet hiervan mededeeling gedaan worden aan den commandant van het 1ste echelon. Het is niet noodig, zulks in het bevel op te nemen. Terwijl de commandant van het eerste echelon onder dekking van een paar vooruitgeschoven atdeelingen infanterie eene voorloopige stelling inneemt, verricht de commandant der flankdekking eene vlugge verkenning om te bepalen, waar hij zijne afdeelingen het voordeeligst opstelt. Te oordeelen naar de kaart zal hem dit niet veel hoofdbreken kosten. Terwijl hij voor algemeene reserve twee compagnieën met de mitrailhurs aanwijst, bestemt hij ter afsluiting van elk der beide naar SfllatigS, voerende wegen twee compagnieën, welke stelling nemen, onderscheidenlijk in den oostrand van Tjandi Doekoeh en bij de S. van Sentoel. De algemeene reserve komt gedekt aan den voet van den heuvel bij den driesprong. In afwachting van de aankomst van het tweede echelon worden voor het afsluiten van eiken weg 3 sectiën aangewezen, welke dadelijk aan het werk gaan, rekenende op 1 bataljon. Op eiken weg is dan ter beveiliging 1 sectie vooruitgeschoven, terwijl van de werkende sectiën

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 325