316 - Onderstelling Do. 4. flciiene Rimeruerdediging. (Blad IV Tjikalong van de lcaart der Res. Preanger Regentschappen en Bataviaschaal '150000. Algemeene Oorlogstoestand. De Tji Somang en de Tji Taroem, benedenstrooms van de Tji Somang, vormen de grens tusschen Noordland en Zuidland, welke landen inot elkander in oorlog zijn geraakt. Beide partijen zijn bezig hare strijd krachten te verzamelen. Zoowel de Tji Somang als de Tji Taroem zijn breede, ondoorwaadbare rivieren. Bijzondere oologstoestaxd Noord. De Opperbevelhebber van het Noorder Leger is voornemens met zijne hoofdmacht op een operatietooneel buiten de kaart op te treden. Om te voorkomen, dat Zuidelijke troepen langs den grooten weg Bandoeng Tjikalons Darangdan Poerwakarta en den daarmede ongeveer evenwijdig loopenden spoorweg tegen zijne flank optreden, draagt hij eene gemengde brigade op, dergelijke pogingen op de meest krachtige wijze te beletten, daarbij gebruik makende van de hindernis, gevormd door Tji Taroem en Tji Somang. In den loop van den lsten Febr. komen de verschillende afdeelingen der brigade, per spoorweg en te voet, te Palered aan. De gewone en de spoorbrug over de Tji Somang, zoomede het veer bij Paroengkalong zijn sedert de oorlogsverklaring bezet door detachemen ten der in de nabijheid gelegerde korpsen, behoorende tot de brigade. Samenstelling der brigade: Infanterie: Inf: VI, VIII, S en XII. 2de Mitrailleurcompagnie (4 mitrailleurs). CavalerieO. 2. Artillerie A. II. vd. (2 batterijen). Genietroepen: G. 2 (uitgerust met brugmateriëel). Telegraafdetachement. Gevraagd: de opstelling van de brigade en de andere, daarmede sa menhangende maatregelen tot uitvoering van de opdracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 328