321 dat zij die aangenomen worden als recruut dikwijls veel te jong en te zwak zijn. De meeste Indo's die in den loop van het jaar hier aankwamen (liefst 79 van hen die in het laatste halfjaar in Indië werden aangenomen) waren kinderen van 16 a 17 jaar, die tengevolge van verwaarloosde voeding enz. physiek absoluut te zwak waren om de oefeningen te kunnen volgen. Bleek dit voornamelijk bij de gymnastische oefeningen, merk waardig kwam dit ook uit bij de 8ste en 9de oefening der schoolschietoefeningen. Reeds bij het 6de schot waren ze niet in staat behoorlijk te richten en bij het 8ste schot was er ge woonlijk'geen sprake meer van eenige richting. Om hunne spieren eenigszins te oefenen en hen wat krachtiger te maken zou het noodig zijn dat ze eerst eenige maanden uitslui tend werden bezig gehouden met gymnastische oefeningen, waar bij de steviger voeding, die ze dan krijgen, eveneens het hare zou bijdragen. Nu zou eene bepaling bijv. als deze, dat zwak kelingen en gebrekkigen die nieuw aangenomen worden, eerst gedurende 6 maanden flink gevoed zullen worden en uitsluitend gymnastiek zullen doen, van een zeer ethische en liefdadige opvatting getuigen, maar aangezien het Leger geen philantropische instelling is, noch een asyl voor paupers, is het beter dat vooral H.H. doktoren, die dergelijke jongens hebben te keuren, bijzonder hunne aandacht schenken aan het physiek, terwijl het m.i. niet kwaad zou zijn om den leeftijdseisch niet bij 16, doch bij 18 jaar te doen beginnen. GATideman le Luitenant-Adjudant. IlQ5cbrifi. Dit stukje werd door mij geschreven, nadat ik de ter beschik king gestelde f 70.— verdeeld had en het uitgeven der korps order wachtte slechts op het mandaat van den Gewestelijken Intendant, waarop het geld ontvangen kon worden. Alvorens het in het Militair Tijdschrift in te zenden, bood ik het mijn Korps-Commandant ter lezing aan, die naar aan leiding hiervan besloot om alleen kader in aanmerking te brengen

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 333