325 opdracht aan de betrokken afdeelingen of zelfstandige batterijen uit; b. v. als volgt: Afdeeling A. Batterijen II en III. Doel D. 42. 16. 13. gezien van G. 13. 18. 19. (of van uit kijkpost Veldartillerie, vermoedelijk een afdeeling. De A. C. zenden van deze lastgeving een telefonisch vuur- bevel door naar de betrokken batterijen, onder vermelding van de te bezigen projectielsoort, b. v. Batterij II. Doel D. 42. 16. 13. Veldartillerie, vermoedelijk een afdeeling. B. G., (zoo noodig ook de lading). Heeft de A. C. reeds bericht ontvangen, dat de B. C. het doel niet kunnen zien, dan geeft hij de noodige bevelen voor de waarneming, b. v. Gij neemt waar van G. 13. 18. 19. Ik regel de verbinding. of b. v. Ik zend een waarnemer naar G. 13. 18. 19. Verbindt U optisch. Het G. S. K. doet de telefonische schietopdracht zoo noodig volgen door een schriftelijke schietopdracht, waarin bevelen en inlichtingen kunnen worden gegeven omtrent den aard van het doel, de vuursnelheid en de hoeveelheid te verschieten munitie. Wanneer een schriftelijke schietopdracht volgt, moet zulks bij de telefonische worden gemeld. De schietopdrachten worden in de groep eiken dag opnieuw doorloopend genummerd. Het voorbeeld van een schietopdracht, dat we in het boekje aantreffen, nemen we in zijn geheel over, omdat er zooveel uit te leeren is. Alleen merken we op dat o. i. het hoofd„Schiet opdracht Novoor den commandant van afdeeling B." (zie oude voorschrift) beter ware geweest dan„Schietopdracht Novoor afdeeling B." Doel: (soort, ligging, bijzondere opmerkingen)b. v. linker helft afdeeling veldartillerie vermoedelijk 12 stuk-

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 337