326 ken achter A. weg geven langzaam vuur af met onregelmatige tusschen poozen tegen fort P.; ofb.v. 2 batterijen van 21 cM. Mr.- L. 25.10.12; of b. v. kantonnementsplaats dorp P. Met het vuur moet worden bereikt: (taak met juistheid aangeven) b.v. het tot zwijgen brengen van het vijan delijk vuur; of b.v. het openen van het vuur belet ten; of b.v. het verontrusten van de gekantonneer- de troepen. Te beschieten uit batterijen: b.v. Ill en IV of de beschik bare batterijen of b.v. uit één batterij. Toelichting: b.v. de rechterhelft wordt beschoten door afdeeling D. de algemeene regeling van het vuur berust bij den commandant van afdeeling D. Doel is zichtbaar van peilpost 32). Wanneer het vijandelijk vuur zwijgt, het vuur staken en het weder openen, wanneer de vijandelijke batterij het vuur opent; of b.v. de vijandelijke batterijen zijn nog niet geheel tot vuren gereed. Munitie moet nog worden aangevoerd; of b.v, het vuur te openen om 1^ uur v.m. en met onregelmatige tusschenpoozen voortzetten tot 5 uur 100 G.K.T.; of b. v. 4 vuurstooten ieder van 50 G.K.T. met on regelmatige tusschenpoozen van 15 minuten tot 1 uur. Be Artilleriecommandant. Verzonden enz Ontvangen enz. De A. C. doet het telefonisch vuurbevel steeds volgen door een schriftelijk vuurbevel; dit bevat inlichtingen omtrent het doel, de soort en de hoeveelheid te verschieten munitie, de vuursnelheid, de wijze van inschieten, vuurverdeeling, strooien, enz., rekening houdende met de omstandigheid, dat de schiet- regels slechts algemeene gevallen behandelen—, in het algemeen die gegevens, die de B.C. behoort te weten ten behoeve van de vuurleiding. 1) Moet dit niet zijn: de algemeene leiding? 2) Dit is in strijd met een Toorafgaande bepaling, dat peilpoBten een plaatsnaam ontvangen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 338