327 De vuurbevelen worden in de afdeeling eiken dag opnieuw doorloopend genummerd. Het voorschrift geeft het volgende voorbeeld van een vuurbevel. Doel: als boven. Met het vuur moet worden bereikt: als boven. Afstand b.v. 4000 Mof Gegevens voor de richting: b.v. 116 %0 R. v.de L. 25.10.12. H.R.L. achter den A. dijk Beschikbare munitieb. v. alle in de batterij aanwezige G.K.T. en de noodige G. voor het inschieten. Inschieten: b.v. tegen het doel zelf of tegen den A. dijk bij de Molenbrug; doel ligt 200 M.R. ten opzichte van deze brug en 300 M. verder. Vuursnelheid: b.v. teregelen door B.C. of b.v. vuurstooten van Hr 20 G. K. T. elk, met onregelmatige tusschen poozen, afwisselend tusschen 15 minuten en 1 uur- Regeling van de waarneming: b.v. het doel is zichtbaar van uitkijkpost der afdeeling A. S., zal zelf voor de waarneming zorgen. Ik verwacht bericht van tot vuren gereed. Vuren op mijn aanwijzing; of b.v. eigen waarneming uit molen Ruimzicht; telefonische ver binding zelf aanbrengen. Vuur verdeelen: b.v. over een frontbreedte van 100 M; 50 M. links en 50 M. rechts van de schootsrichting. Strooien in de lengteb. v. met éénmaal 100 M. Strooien in de breedteb. v. niet. Toelichting: b. v. het doel wordt ook bevuurd door bat terij IV. De afcleelingscommandunt. Verzonden enz. Ontvangen enz. g. Wanneer de plaats der doelen op het G.S.K. rechtstreeks is bekend geworden uit berichten van peilposten, dan wel op an dere wijzen, geeft het G. S. K. telefonische en c.q. schriftelijke schietopdrachten uit. Deze wijze van vuurregeling is alleen bruikbaar ten opzichte van doelen van meer blijvenden aard, zooals belegeringsbatterijen, deelen der insluitingslinie, enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 339