382 dan tot het verleden, terwijl de hoogere chefs in hunne kolom men bij verwijzing naar kolom 6 niet telkens er aan behoeven te denken of de verwijzing kolom 6 eerste of tweede beoor. deelaar geldt. De niet gebruikt kolommen waren in te vullen met een streep. Gaat men hiertoe over, dan zouden wij de gedrukte, model No. 1, een zoodanig formaat willen geven, dat de lengte en breedte van elke bladzijde respectievelijk gelijk zijn aan de breed te en lengte van een opengeslagen vel model papier. Op de pnker-bladzijde van den binnenkant ware dan de kolommen 1 tot en met 5 op te nemen en op de rechter-bladzijae de over blijvende vier kolommen. Dit formaat is vooral bij verzending tevens meer handel, baar, aangezien het beter past in de algemeen gebruikte couverten. Aangezien de tegenwoordige gedrukten in 1905 verstrekt werden, zullen in begin 1911 vele beoordeelingen als eerste op een nieuwe gedrukte verschijnen; het moment om een nieuw model voor de gedrukten aan te geven is dus gunstig. Het model No. 2 afschrift beoordeelingslijst dient half zoo groot te zijn als het model No. 1. De veranderingstaat model No. 3 biedt op de voorzijde onvoldoende ruimte aan voor de invulling der kolommen 7, 8 en 9; bijplakking is dan onvermijdelijk. Daarom moet de veranderingstaat een heel vel papier zijnop het voorblad onder elkaar alleen te vermelden rang, naam, van en het korps waarbij de beoordeelde is ingedeeldop het ach terblad komen de aanteekeningen, terwijl dan de beide binnen bladzijden voldoende ruimte opleveren voor de invulling der kolommen 1 tot en met 5 die niet gelijkluidend zijn met die van de voorgaande beoordeeling en van de kolommen 6 tot en met 9. Het „No." op de modellen Nos. 2 en 3 kan gerust achterwege blijven. Bij bijvoeging van de bescheiden van eiken volgenden beoordeelaar moet dat „No." toch veranderd worden. Beter ware het nog de verandering staten geheel te laten vervallen om reden als hierna onder 11 (2) vermeld. Verder zou het een groot gemak voor chefs opleveren als men in plaats van de nominatieve opgave bedoeld in 15 (1) gebruik

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 344