335 10 (1) Nu het toelatingsexamen voor de Eoogere Krijgsschool, cursus krijgskundige studiën, gesteld is op medio Januari van elk jaar, in verband waarmede de beoordeeling van de aspiranten niet afgedaan is, terwijl toch de commissie belast met het afnemen van het examen somtijds inzage moet nemen van de beoor deeling, terwijl bovendien de aspiranten het laatste kwartaal van het jaar vrij van alle diensten zijn, schijnt het ons wen- schelijk toe bij de aanvraag om examen te mogen doen een tusschentijdsche beoordeeling van de aspiranten te doen indie nen, in verband waarmede de jaarlijksche beoordeeling kan vervallen. 10 (1) 2e a. Het zal toch wel niet in de bedoeling liggen bij elke beoor deeling een tusschentijdsc lie beoordeeling in te dieDen, waartoe de chef strikt genomen toch verplicht is, aangezien bij elke bevordering het „ja" in kolom 5 gewijzigd moet worden in nog niet". 10 (1) 2e e. Dit bij Alg. Order 1910 No. bijgevoegde punt had o. i. ook moeten gelden voor alle Indische officieren, die wegens vertrek met verlof, op nonactiviteitstelling, detacheering enz. bepaaldelijk uit de sterkte van het Leger worden afgevoerd. 11 (2). Een verwijzing naar 25 (3) ware hier op haar plaats ge weest. Juist naar aanleiding van die onderschriften in rooden inktzou om vergissingen te voorkomen, die eenige jaren kunnen doorloopen, bepaald moeten worden, dat de woorden „idem" of als bovenniet in beoordeelingslijsten mogen voorkomen on middellijk onder een beoordeeling, waarin onderschriften in rooden inkt zijn gesteld, terwijl in verband hiermede het over weging verdient de veranderingstaten af te schaffen en te doen vervangen door afschriften beoordeelingslijst. 12. Het vermelden der straffen dient om de wapen- (dienst-) chefs te doen beschikken over een opgave van al de den betrokkene

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 347