337 Het is dus ounoodig den beoordeelaars te melden, hoe die on derschriften door den wapen- (dienst-) chef gesteld zijn. Bij het vervangen van den verandering staat door een afschrift- beoordeelingslijstzooals wij onder 11 (2) betoogden, wordt een foutieve bijschrijving met rooden inkt bij de volgende beoor deeling opgemerkt. 27 (1). Treedt aan het einde van het jaar een nieuwe korpscom mandant op, en blijft de oude bijv. een waarnemende bij het korps, dan handelt natuurlijk laatstgenoemde als in deze alinea is aangegeven. 28 (1). Aangezien de in deze alinea bedoelde nota's dikwijls eerst maanden na de opmaking in handen komen van de hoogere chefs, gebeurt het herhaaldelijk, dat zij hoogst onvolledig zijn, hetgeen bij het opmaken der jaarlijksche beoordeelingen een groot ongemak is voor dengene, die de beoordeeling dan moet invullen. Dit is al weer een reden te meer om over te gaan tot het door anderen en ons aangeprezen stelsel, om beoordeelingen in te dienen bij vervanging van eersten beoordeelaar. 29 (1). Deze alinea behoort thuis onder 38 (4). 34 (3). Bij vermeldingen van detacheeringen aan de Normaal Schiet school te 's Gravenhage dient aangegeven te worden in welk jaar en bij welken cursus (zomer-,win ter-of gymnastiek-, scherm- en zwemcursus) de betrokkene gedetacheerd is ge weest. Ook schijnt het ons gewenscht toe, zooals na het volgen van een cursus aan de Normaal Schietschool steeds geschiedt, de rapporten omtrent den uitslag van de andere detacheeringen behalve van die aan de Hoogere Krijgsschool ook te doen berusten bij de geheime bescheiden der betrokken officieren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 349