353 De stations kunnen werken met iedere golflengte tusschen 450 tot 1000 Meter. Technisch overzicht. Om de voordeelen der D. T. goed te doen uitkomen, moet bij het gebruik der stations op het volgende worden gelet. 1. Ieder station moet steeds blijven in de onmiddellijke na bijheid van de commandoplaats der troepenafdeeling, waarbij het werd ingedeeld. Wordt het er eenigszins ver van verwijderd dan moet er een goede verbinding blijven door ordonnansen of wielrijders. 2. Een goede plaats in de marschcolonne is de eerste helft van de voorhoede. 3. Het opstellen van een station van uit de marschcolonne duurt 30 minuten, en in bijzonder ongunstige omstandigheden 45 minuten. Het afbreken en weder brengen in de marsch colonne duurt even lang. 4. Een station, dat gewerkt heeft, terwijl de andere troepen den marsch vervolgden, moet later door harder rijden zijn vroegere plaats in de voorhoede trachten te herkrijgen. 5. Gedurende het gevecht blijven de stations natuurlijk buiten het vijandelijk Inf. vuur, en steeds staan „gereed om te seinen". 6. Het is noodzakelijk, dat de dienst van alle stations, die met elkaar moeten telegrafeeren, afzonderlijk wordt geregeld. Anders toch zou het kunnen voorkomen, dat een station aan het seinen was, en de andere de berichten niet konden ont vangen, daar ze niet opgesteld waren. Het voornaamste station is daarom aan een officier toevertrouwd. 7. Daar bij de stations voor D. T. in groot verband ieder station op zijn beurt moet kunnen seinen en ontvangen, en het niet mogelijk is, dat een station tegelijkertijd seint en ontvangt, zoo moet er nog meer dan bij de telegrafie met draad op gelet worden, dat er niets overbodigs wordt geseind.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 365