- 376 in den remcylinder kan worden gebruikt; voor normaal gebruik verdient zulks echter geen aanbeveling, omdat water een ongun stige werking heeft op de zuigerafsluitingen en het bovendien de metaaldeelen zou doen roesten. De rembuis D, welke zich in den remcylinder bevindt, is van voren verbonden met de kap E. van de wiegkastzij neemt dus geen deel aan den terugloop van het kanon, doch blijft met de wieg, gedurende het terug- en inloopen van het kanon, onveranderd in den zelfden stand. Op het achtereinde van de rembuis is de bronzen remzuiger F. geschroefd; verder is een bronzen voering H. aangebracht, dienende om eene betere geleiding van de inloopstang in de rembuis te verkrijgen. De zekerheidsschroef b belet het van zelf losdraaien zoowel van den remzuiger als van de bronzen voering. Vlak voor den remzuiger heeft de rembuis spuigaten c. om de glycerine door te laten. De inloopstang G. is hol en ligt met eenige speelruimte in de rembuis; zij is aan de achterzijde aan de bodemschroef verbonden, zoodat zij dus met deze den terug- en inloop volgen moet. Aan de achterzijde zijn twee ventielen aangebracht, welke zich naar binnen kunnen openen; de wand van de inloopstang is van kleine openingen voorzien. Over den remcylinder zijn vier remdrukveeren V geschoven, welke om de andere links en rechts gewonden zijn. Het nut hiervan is, dat bij eventueel breken van een der veeren de deelen niet in de nevenliggende deelen zullen draaien. Practisch is gebleken, dat het vuren met een andere volgorde, zood.it gelijkgewonden veeren naast elkander komen, van geen invloed is. Bij vlugge verwisseling te velde is het dus niet noodig om angstvallig een in dezelfde richting gewonden veer te nemen- De remdrukveeren hebben eene rechthoekige doorsnede, waar- 1) Voor de kwestie lucht-of veerenvoorbrenging zie a. o. Artilleristiache Monatshefte 1907 No, 8 blz. 178 1908 No. 13 en 22. Revue Internationale Supplement 98 van 1907 Blz. 250 en suppl. No. 104. Campana. L'artillerie de campagne (uitgave 1909) blz. 211. Ro3koten. Die heutige Feldartillerie 1909 blz. 86.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 388