379 Bij het verder inloopen en das binnendringen van de inloop stang in de rembuis zal de glycerine terug willen vloeien, maar dan worden door den naar buiten gerichten druk de ventielen, welke zich alleen naar binnen kunnen openen, gesloten. Alsdan kan de glycerine uit de rembuis nog slechts door de kleine openingen, welke in den wand van de inloopstang zijn aange bracht, in de ruimte K. dringen. De hierbij te ondervinden weerstand is zoodanig geregeld, dat de inloop in stede van versneld, geleidelijk uitgeput wordt en het kanon dus zonder schok in zijn voorsten stand komt. Wat de bescherming der onderdeelen van de rem- en voor- brenginrichtingen betreft, zoowel tegen beschadiging door vijan delijk vuur als tegen binnendringen van vuil, wordt het vol gende vermeld: Zooals reeds is gezegd, is de wiegkast van staalplaat van voldoende dikte om de daarin besloten deelen te beschermen tegen kogels en scherven van niet te groote afmetingen, terwijl de ruimten tusschen de geleiklauwen van het kanon afgesloten zijn door stukken dun staalplaat om vervuiling en beschadiging van de geleirichels te voorkomen. Overigens komen bij den terugloop alleen de geleirichels vrij, terwijl de naar buiten tredende remcylinder door het schild afdoende gedekt wordt. Verder is nog tusschen de wanden van de wieg en den omtrek van de remdrukveeren een open ruimte van minstens 6 m.M., zoodat de wiegkast belangrijk ingedeukt kan worden, voordat de werking der remdrukveeren daardoor belemmerd wordt. b. De wiegdrager. Kanon en wieg rusten op den wiegdrager C (fig. 4,10 en 11) welke van naar voren gerichte armen is voorzien, die met holle tappen om de affuitas grijpenaan de achterzijde rust de wiegdrager op de binnenstelschroef van het toestel voor de hoogterichting (zie fig 10). Kanon en wieg kunnen gezamenlijk alleen zijwaarts op den wiegdrager worden bewogen; daartoe bevindt zich aan de linkerzijde een draaiwiel T. (fig 4 en 11) dat aan een horizontale

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 391