üit de Pers» De Oificïcrsbond in flederlcmd en de grenadiers toestie, Keeds geruimen tijd gaan in Nederland stemmen op, tot het oprichten van een officiersbond, waaraan in den laatsten tijd een meer vasteren vorm is gegeven, door het verspreiden van eeue oproeping bevattende het doel en streven van de gewensehte vereeriging, doch met een pseudo onderteekend, in meer tastbaren vorm dus het eerste lokaas, dat uitge worpen werd. Zoover de berichten gaan, is het nog niet tot een bijeen komst gekomen, men schijnt niet eerder openlijk voor het voetlicht te willlen treden, dan nadat de verzekering verkregen is, dat eene breede schare van aanhangers achter de organisators staan. Onderwijl heeft de minister al lotsverbetering in den vorm van verhoogd traktement in het vooruitzicht gesteld, we meenen voor 1911 en daarmede al aan de hoofdeisch eene tegemoetkoming beloofd. Doch het muisje heeft nog een andere staart gehad. Eerst het bekende ingezonden stuk i/d. Avondpost van 22 Deo. dat we tot beier begrip van de zaak hier nog eens laten volgen Mijnheer de liedacteur Waar in uw avondblad van 15 dezer werd aangedrongen op het vormen van één bond van alle officieren van het leger, gevoelt onder- geteckende zich gedwongen u een enkele reden op te geven, waarom, volgens mijn meening, van de totstandkoming van een dergelijken bond nimmer sprake zal kunnen zijn. De geachte inzender heeft daarbij toch waarschijnlijk geheel uit het oog verloren, dat er een hemelsbreed verschil bestaat tusschen de of ficieren onderling èn dat bet daarom niet aangaat ben allen op één lijn te stellen. Men zal dan ook bezwaarlijk kunnen aannemen, dat de officieren der veld-artillerie, en in 't algemeen de officieren van de bereden wapenen, zich in een en denzelfden bond zullen doen opnemen met de officieren der andere korpsen. De officieren der bereden wapens en ook een groot deel van de off. van het reg. Gren. en Jagers zijn door hun betere relaties en door de betere kringenivaarin zij zich bewegenverre verheven boven de officieren der andere wapens en vooral boven die der dienstvakhen. Het is den eersten al onaangenaam genoeg, de laatsten als collega's te moeten aanmerken en waar het hun mogelijk is zullen zij daarvan zooveel mogelijk laten blijken b. v. in dienst door hen uit de hoogte te behandelen en in 't openbaar door hen zooveel mogelijk te negeeren. Dat zij zich met hen nog in één bond zouden doen opnemen is waarlijk wel wat al te kras gedacht. Met beleefden dank voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Den Haag18 December 1909. Veld-artillerist. I) De cursiveering is van 0113.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 439