515 Eerbied voor bevelen! Wat zijn algemeene orders anders dan bevelen van de allerhoogste legerautoriteit? Ieder officier behoort ze in zijn be zit te hebben en een bruikbaar bezit brengt mee, dat ze behoorlijk wor den bijgewerkt. Men overtuige zich er er eens van! Yraag eens, hoeveel officieren er in het bezit zijn van de voorgeschre ven velduitrusting! Die slapte in het officierskorps is van nog jongen datum en wij be schouwen haar als een uitvloeisel van die latale nieuwe richting. Dat het met het mindere kader geen haar beter is, ligt voor de hand de geest van het officierskorps plant zich het allereerst voort op het ka der. Wij achten het een verblijdend verschijnsel, dat de tegenwoordige chef van het hoofdwapen bij zijne laatste inspectie in het bijzonder zijne aandacht geschonken heeft aan de kaderscholen, want het geeft ons de hoop, dat we op het terrein der kaderopleiding misschien zullen terug- keeren van het pad der dwaling naar den rechten weg. Wij bekennen het gaarnezoo besluit P. wij behooren tot die oude vetleeren, die het een zegen zouden noemen voor den staat en voor het leger, wanneer de dagen terugkeerden, toen het beginsel gold, dat de krijgstucht bestaat in de hoogstmogelijke orde, in de allerspoedigste uit voering der gegeven bevelen zonder de minste tegenspraak en in de onvermijdelijke bestraffing der geringste nalatigheid of misslagen. Wij zouden het soldatentype uit den Napoleontischen tijd terug wenschen, dat geleerd en begrepen had, dat de subordinatie is de ziel en het wezen van den militairen dienst, dat elke militair, van wat rang of staat hij moge zijn, verplicht is, zijn meerderen gehoorzaamheid te betoonen. Dat is tucht in een beroepsleger!

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 529