528 Te 5 u n.m. van denzolfden dag ontvangt de brigadecommandant een bericht, door een ordonnans der cavalerie aan den commandant van het linkervak overgegeven en door deze naar Palered getelefoneerd, dat de ver kennende cavalerie voor overmachtige, vijandelijke cavalerie moet wijken en zoowel daardoor als door het terrein belet wordt te verkennen, wat achter die cavalerie volgt. Te 6 u n.m. telefoneert de commandant van het linkervak, dat de verkennende cavalerie, min of meer gehavend, op den Noordelijken oever is gekomen en dat de vijandelijke cavalerie patrouilles door zijne infanterie patrouilles op afstand gehouden worden. De verkennende cavalerie rap porteert den tunnel bij Sasaksaiit zwaar beschadigd en een paar spoor- bruggetjes ten zuiden van H. Rende, zoomede deze halte zelve en het aldaar aanwezige materiëel vernield te hebben. Te 8 u v.m. van den 4den Februari telefoneert de commandant van het linkervak, dat zijne vooruitgeschoven infanterie patrouilles door vijan delijke infanterie worden teruggedreven en dat nu do Zuidelijke oever- geheel in 's vijands handen is. De Brigadecommandant, inmiddels in het linkervak aangekomen, geeft last beide bruggen te doen springen. Het gevolg is, dat de spoorbrug voor langen tijd onbruikbaar is, terwijl de beschadiging van de andere brug van minder ernstigen aard blijkt te zijn. Verdere pogingen tot vernieling worden door 's vijands vuur verhinderd. Gedurende den nacht gelukt het den Zuidelijken, eenige troepen bij n van Pr. Malang over de rivier te doen gaan. Bij beide bruggen wordt ceue dergelijke poging verijdeld, doch bij het aanbreken van don dag herhaald, bij de spoorbrug krachtig gesteund door artillerievuur. In het volgende nummer zullen worden behandeld de maatregelen van Vak- en Brigadecommandant na de ontvangst van de hierboven gegeven berichten. Verbetering. Op blz. 316 is onder „Telegraafdetachemont" uitgevalion Verbandsectie. Munitietrein. Verplegingstrein. Do eerste regel van noot (I) aan den voet van blz. 249 behoort aan den voet van blz. 248; het teeken (1) alsdan achter den tweeden regel van onder op die blz. Voor „Volgens" (2de regel van noot (1), blz. 249) worde dan gelezen x) Volgens".

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 542