Bef Australische Leger Op den len Januari 1901 sloten Tasmanië en de 5 staten van het Australische vasteland Queensland, N. Z. Wales, Victoria, Z.- en W.- Australië zich tot eene federatie (Commonwealth) aaneen. De desbetreffende acte werd zoodanig opgesteld, dat andere nabijgelegen Britsche koloniën nog ten allen tijde tot den Bond kunnen toetreden. Elk der Staten heeft zijn eigen regeering behouden, maar de bondsacte heeft een deel der zaken, waarover de bemoeienis dier regeeringen zich te voren uitstrekte, overgedragen op de federale regeering. Zoo is o.a. de zorg voor de landsverdediging aan de bondsregeering toevertrouwd. Aanvankelijk waren in Australië Britsche bezettingstroepen ge legerd, maar tot verlichting van het budget werden ze in 1887 tijdens het 2e Ministerie Gladstone uit de kolonie teruggetrokken. Deze maatregel noopte de Australiërs, zoowel voor de lands verdediging als voor de handhaving van orde en rust in hun gebied, zelf de middelen te scheppen. De staatkundige verhoudingen waren echter een twintigtal JLiteratuur Annual reports on the military forces [Australia]. Defence acts [Australia]. Estimates of revonue and expenditure for the year end ng 30th june 1907 [Australia]. Report of the committee of imperial defence upon a general scheme of defence for Australia. 1906. Report of the committee of officers appointed bij the minister of state for defo. ce to consider and report upon the general scheme of defence tor Australia as submitted by the committee of Imperial Defence." j,Melbourne Agev van 23 Maart 1907. Von Loebel/s Jahresberichte über das Heer-und Kriegswesen" XXXY1908. TIncl. Mil. Tijdschrift1902 en 1909. Vragen van den Dagv Mei Aflevering 1905. Von AHen. Handbuch für Heer und Flotte Inttr nation ale Revue über die gesammten Armeen und Flotten". Beiheft No. 105 Maart 1909 Militar Wochenblatt71 1807 No. 21.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 601