588 - De le. Infanteriebrigade n 2e. 3e. in vredestijd 13822 man en 60 vuurmonden in oorlogstijd 27769 man en 84 vuurmonden; alsdan zal n.l. per cavaleriebrigade nog een rijdende batterij van 4 stukken worden geformeerd. Volgens de jongste gegevens bleef de vredessterkte ongeveer 1000 man beneden de formatie. De brigades van het Veldleger zijn als volgt over de ver schillenden staten verspreid De le Cavaleriebrigade Z.-en W.-Nieuw Zuid Wales. n 3e N.-Victoria. 4e Z.-Victoria en Tasmanië. n 5e Queensland. 6e Z.- en W. Australië. N. Z. Wales. Victoria. Queensland, Z.- Australië. W.-Australië en Tasmanië: De Garnizoenstroepen, behoorende tot de militie zijn: de Australische Vestingartillerie, telegraaf- en telefoon-afdeelingen van het Korps Genietroepen en detachementen Torpedisten. c. De vrijwilligers. Volgens de formatie zijn bij de Garnizoenstroepen ingedeeld: 793 officieren en minderen [der vaste troepen, 3839 officieren en minderen der militie en 5815 man vrijwilligers. Op 30 Juni 1908 bedroeg de werkelijke sterkte aan vrijwilligers 5098 man. Deze vormden de Infanterie der Garnizoenstroepen, terwijl een klein gedeelte tot ziekenverplegers werd opgeleid. De Garnizoenstroepen zijn bestemd om de bezettingen te vormen voor de verschillende garnizoenen, alsmede om de dis trictreserves te leveren, die dienen tot locale verdediging van elk der 6 Staten. Treedt het veldleger in een der Staten op, dan wordt er op gerekend, dat het door de districtreserve aldaar zal worden versterkt. Met het oog op deze bestemming zijn die reserves op gelijke wijze als de veldtroepen georganiseerd. In beginsel mogen ze niet voor operatiën buiten haar district worden gebezigd. N.- 11 71 V

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 608