üan üreemde begers. Frankrijk. Rusland. Bet nieuue Reglement Door de TroepenDerpIeging. De voordeelen van dit nieuwe reglement zijn, dat het den infanteris ten niettegenstaande het gewicht van sommige verplegingsartikelen ver hoogd is, ten slotte eene verlichting van de bepakking bereikt is geworden. Uit het noodration zijn verdwenen de gedroogde groenten wegens de lastige bereiding ervan. Thans is het noodration als volgt samen gesteld 300 gr. hard brood, 300 gr. geconserveerd vleesch, 80 gr. suiker, (dus tweemaal zooveel als vroeger), 36 gr. koffie in tabletvorm (tegen vroeger 16 gr.), 50 gr. gezouten soep (in hetzelfde pakket als het geconserveerde vleesch), 0,0625 L. sterke drank. Opvallend is bij de nieuwe samenstelling het groote verschil tusschen de samenstelling en het gewicht van het noodration en het verzwaarde ration. Dit laatste toch bestaat uit: 750 gr. brood of 700 gr. beschuit of 600 gr. hard brood, 500 gr versch vleesch, 100 gr. gedroogde groenten, 30 gr. zout, 32 gr. suiker, 24 gr. kolfie, 30 gr spek, dat met het versche vleesch verstrekt wordt, 50 gr. gezouten soep, 26 c.L. wijn of 50 e.L. bier, of 0,0625 L. sterke drank. Het gewone ration is 100 gr. brood, 100 gr. versch vleesch, 40 gr. ge droogde groenten, 5 gr. suiker en 8 gr. koffie minder dan het verzwaarde. Door deze niet geringe verschillen in de samenstelling van de verschillende verplegingsrations ontstaat het bezwaar, dat terwijl de levensmiddelwagens, die de troepen onmiddellijk volgen, alsmede de korps- en legerproviand- eolonnes niet alle voor het gelijke getal van dagen met voorraden be laden zijn, zij toch in de volle behoefie aan noodrations en gewone rations moeten voorzien en deze regelmatig moeten aanvullen. Op die wijze heeft de intendance niet geringe bezwaren te overwinnen om fouten te_ voorkomen, zoowel in de i opvoer als bij de verrekening der levens middelen Om hirraan te gemoet te komen heeft het ministerie van oorlog een gemakkelijker gewichtsberekening ingevoerd. Int. Revue, April '10. Uitrusting met Zoeklichten, Het „Komitee für Truppenausbildung" te St. Petersburg heeft zich voor eenigen tijd op het gebied der uitrusting der troepen met zoeklichten uitgesproken. Op eene vraag van de Directie van den Ingenieursdienst verklaarde het Komitee, dat het noodig oordeelde niet alleen de Infanterie maar ook alle andere wapens van zoeklichten te voorzien, en wel: den staf van het Legerkorps en iedere infanteriedivisie met een zoek licht van 75 c.M.,

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 622