b. Worden er maatregelen genomen om den terugtocht van het sub. a. bedoelde detachement, nadat het zijne taak volbracht heeft, te verzekeren, aannemende dat de vijand sterk blijft opdringen Zoo ja, welke maatregelen? Hierbij de kaartbladen F. en G-. 15, 16 en 17 (elk 5 stuks) op 1: 20000. Kaartblad 150000 (Overzicht Krijgsspelkaart). Calqueerpapier. (1§ uur). Versterkingskunst. A. Veldver sterking skunst. 1. Wat zijn veldversterkingenonder welke omstandigheden en met welk doel worden ze aangelegd? Geef een beknopt over zicht van de maatregelen welke in verband met dat doel moe ten worden getroffen bij het inrichten van eene verdedigende stelling. (1 uur). 2. Welke kunstmatige hindernissen kent ge? Welke waarde kan aan de verschillende soorten worden toegekend? (J uur). 3. Aan welke onderdeelen van eene verdedigende stelling geeft men den naam van steunpunten? Welke terreinvoor- werpen kunnen in den veldoorlog als natuurlijke steunpunten worden benut? Welke voor- en nadeelen zijn aan het ter ver dediging inrichten van die terreinvoorwerpen verbonden (1 uur). B. Duurzame versterkingskunst. 1. Wat zijn kustbatterijen, wat kustforten? Hoe worden de daarin aanwezige geschutopstellingen onderscheiden naar de ligging ten opzichte van het te verdedigen vaarwater? Welke waarde heeft krombaangeschut voor de kustverdedi ging? In hoeverre kunnen open geschutstellingen bij kustverster- kingen worden toegepast (3/4 uur). C. Projectieleer. (I j uur). Eene borstwering met onderstaand profiel wordt gesneden door een weg, breed 3 Meter. De as van den weg maakt met de richting van de vuurlijn

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 686