4 - A C D 72° 40' 30" B C D 24° 28' 22" e C D B 118» 24' 16" en A D C 36° 14' 1". Men vraagt de grootte van den hoek DOP. (3/4 uur). 2. Ter bepaling van de oppervlakte van een rechthoekig stuk land A B C D meet men eene lijn E F, gelegen in de zijde B C zoodanig dat B E A 72° 40', C E D 64° 3-5' en B F A 57° 22'. Hoe groot is de gevraagde op pervlakte als E F 50 Meter? Maak een opstel over een der volgende onderwerpen (IJ uur) I. De beteekenis van den klapperboom voor de Indische huishouding. II. De noodzakelijkheid van het offensief tegenover den In- landschen vijand. III. Andrew Carnegie. Mondeling Te lezen en in het Nederlandsch te vertalen een artikel „On the tactical employment of engineers" (Zie bundel vragen). aSchriftelijk. Een opstel te maken over een der volgende onderwerpen met behandeling der daarbij aangegeven punten. 1. Het stakingsrecht. Zucht van vele patroons, de loonen laag te houden om hun eigen winsten te vergrooten. De werkstaking een krachtig wapen. De werkstaking erkend als strijdmiddel. De algemeene werkstaking. Werkstaking van rijks ambtenaren en beambten. De staat kan werkstaking van haar ambtenaren en beambten niet toestaan. Conclusies. 2. Vrijheid van drukpers in de Koloniën. Vrijheid van drukpers in Europa. Is deze vrijheid ook wen- schelijk en mogelijk in de Koloniën? Critiek op regeeringsdaden voor minder ontwikkelden in de Koloniën gevaarlijk. Standpunt van den overheerscher. De Indische pers en haar standpunt tegenover Regeering en Legerbestuur. Engelsch Fransch

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 688