8 teur (de voor- en nadeelen aan de samenvatting dezer betrek kingen verbonden de pogingen om de nadeelen weg te nemen). 2. De rijstcultuur op Java. (beteekenis als bestaansmiddel rijst als handelsartikel—pogingen om te komen tot intensie ver cultuur). 3. Een zeereis in Indië. (Beschrijf uw jongste reis met een der booten van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij). natuurkunde. 1. Welk verband bestaat er tusschen de grootte van krachten, de snelheden, die ze aan lichamen mededeelen en de hoeveel heden stof (massa) welke in beweging worden gebracht. 2. De wet van Boyle en een harer toepassingen. 3. Wat is een calorie en hoe bepaalt men de soortelijke warmte van een stof? 4. Waaraan moet een balans voldoen om haar zoo gevoelig mogelijk te doen zijn (Haleisch. 1. Te transcribeeren met Latijnsche karakters (f uur). 2. Te transcribeeren in Arabisch-Maleische karakters (zonder woordenboek), (f uur). Sakali peristiwa didalam nagari Koerdistan adalah saorang Imam jang amat kasihan akan segala orang miskin. Saboleh-bolehnja ija menoeloengi samanja manoesia dengan memberi bitjara jang baik lagi dengan segala daja oepajanja. Apabila dilihatnja akan saorangjangberlapar makadibahagikan- nja makanannja kapadauja, soenggoehpoeu Imam itoe tijada kaja serta ta'dapat tijada ija mengerdjakan kerdja jang soekar-soekar. Adapoen nama orang kadli itoe Alim, maka tijada djaoeh dari pada roemahnja doekoeklah saorang jang kaja namanja Koerdani, maka angkoehlah ija olih sabab kakajaan serta ija memandang moedah akan segala ketjil, akan tetapi ibadatnja tijada dihalajbalajkannja dan lagi ija mendadar dorma kapada segala fakir dan sair, segala hambanja disoeroehnja sedahkan kapada marika itoe. 3. Te vertalen in het Maleisch (met Latijnsche karakters zonder woordenboek) 1^ uT r.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 692