Schriftelijke Vragen noor het Toelatingsexamen Boogere Krijgsschool 1910, Tactiek. No. 1. (1 uur). Wat vermeldt onze L. B. Y. omtrent de uit voering van den verkenningsdienst? No. 2. (1 uur). Hoe heeft bij onze Infanterie de voorziening in de behoefte aan munitie plaats in den strijd tegen een B. V. No. 3. (1 uur). Beschouwing over de waarde van het bezetten van terreinvoorwerpen en de beginselen welke aan de verde diging daarvan ten grondslag liggen. Tactische opdracht tegen een Inlandschen nijand. (1V2 uur). Een detachement ter sterkte van 1 Bataljon Infanterie 1 Sectie Berg-Artillerie zonder bagagetrein 1 Peloton Cavalerie is den löden Januari ten 8 v. m. uit Oostelijke richting aan gekomen op den linkeroever der Tji Langkap in de omgeving van kampong Lemoiboender met opdracht om eene vijandelijke in- landsche bende, die zich ophoudt in het terrein tusschen (ten Westen van) genoemde rivier en de Tji Taroem aan te tasten. Op genoemd uur beschikt de Detachements Commandant door berichten van Cavalerie patrouilles over de volgende gegevens In het terrein ten Noorden van den weg Lemoiboender Bajci- bang Zuid bevindt zich geen vijand en zijn de kampongs verlaten. Patrouilles ontvingen ten 7.80 v. m. in de randen der kampongs Tjiroentah en Tjiraioah Zuid-Westen (eveneens verlaten) geweer vuur respectievelijk uit Zuid- Oost-en Zuid-Westelijke richting. Over de Tji Taroem zijn nabij Bajabang twee rotankabels ge spannen aan eiken der beide oevers is een bamboevlot met capaciteit voor 20 personen bevestigd. De sawahs en het door de Iji Goelingan doorsneden bamboe bosch zijn droog.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 694