13 verband daarmede beschouwingen te leveren omtrent het al of niet medenemen van keukengereedschap, petroleumblikken of kookpannetjes. De opvoer van vivres, hetzij door voertuigen koelies of door den man zelf. Drinkwatervoorziening en andere maatregelen in verband met de gezondheid. 3. Aanvulling van het Europeesch element in het Neder- landsch Indisch Leger. Moeilijkheden bij die aanvulling. Maatregelen in verband met de werving; deze al of niet bevorderen door verhooging van premiën, aanbrenggelden, soldijen, gagementen en pensioenen van minderen; door verbetering van logies, door het bereikbaar doen stellen van de graad van Onderluitenant met de daaraan ver bonden voordeelen. De oprichting der Koloniale Reserve in Nederland; het nut van het in stand houden van valide gedeelten, reconvalescenten- afdeeling en Koloniaal werfdepot. Fran5ch. Maak een opstel over een der volgende onderwerpen en be handel daarbij de opgegeven punten. (1| uur) 1. De aanvulling van het Nederlandsch-Indische Officiers korps. Beschouwingen omtrent de verschillende inrichtingen van militair onderwijs voor opleiding tot Europeesch- en Inlandseh officier; de al of niet wenschelijkheid van vereenvoudiging van het onderwijs, van de opheffing van de cadettenschool, van de samenvoeging van koninklijke militaire academie en hoofdcur sus, en van de opleiding tot officier in Indië. 2. Het gebruik van automobielen in het leger. Automobielen voor het overbren gen van bevelen en berich ten; het snel verplaatsen van staven. Last-automobielen voor het overbrengen van krijgsvoorraden en munitie. De al of niet wenschelijkheid om automobielen in te voeren in het Ne- derlandsch-Indisch Leger. 3. Het betrekken van een bivak. Tactische en hygiënische eischen. Het verschil in keuze en beveiliging bij het betrekken van

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 697