Losse aanfeekeniiigen na een kort uerblijf in fllgerië, Doordat de booten van de Rotterdamsche Lloyd en van de Maatschappij Nederland tegenwoordig respect. Tanger en Algiers aandoen, wordt de aandacht van ons, Indische officieren, meer naar dit uit een militair oogpunt zoo interessant Noord Afrika getrokken en al moge dan voor onze Indische oorlogvoering een beschouwing van de Fransche troepen in Tonkin dooi de groote overeenkomst van terrein en toestanden meer nut hebben, velen uwer zal wellicht de kennisneming van enkele Algiersche indrukken niet onwelkom zijn. Tot mijn spijt waren tijdens mijn verblijf in Algerië de tirailleurs Sénégalais" nog niet aangekomen. Zooals uit de couranten bekend, wil het Fransche Gouvernement door de vermindering van de bevolkingstoename zijn leger ziende slin ken het Senegaleesche element in het leger enorm vermeer deren en begint nu alvast met legering in Algérie van een gedeelte dier troepen, die in Casa Blanca zulke goede bewijzen hebben gegeven van tegen klimaat en veranderde omgeving bestand te zijn. Yoor ons ware het zeker interessant geweest deze troepen, die met vrouwen en kinderen in militaire kam pongs worden ondergebracht, nader te beschouwen, nu werd alleen een bezoek gebracht aan den élitetroep van Algérie na melijk de „tirailleurs algériens." Wanneer men als officier in Blida de kazerne binnentreedt, is natuurlijk het eerste bezoek aan de „salie d'honneur" van het regiment. Eigenlijk is het een vereenigingszaal voor offi cieren, maar behoorlijk gemeubeld en waarin verschillende tropheeën zijn aangebracht. Aan den wand hangen de portretten van alle vorige regiments commandanten en in een grooten hanger zijn photo's van tal van officieren, die vroeger bij het korps diendenmen ziet er de oude uniformen van de dertiger jaren naast de nieuwste modellen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 240