Duilschland, 295 kan. Deze vrijwillige verkenners zullen vooral aan de infanterie toegewezen worden, voor welke zij de volledige verkenningsdienst zouden moeten ver richten. Ter vorming van dit korps, dat een zelfde organisatie als het vrij willige automobielkorps en wielijderskorps krijgt, en ook op gelijke wijze door de regeering ondersteund zal worden komen in aanmerkingoud-officieren onderofficieren en manschappen van bereden wapens, verder jonge, krach tige, intelligente en „schneidige" lieden, die niet militiepliohtig zijn of waren. Allen moeten eigen krachtige paarden medebrengen. Dienstplichtiaen der tweede en derde categorie kunnen zonder meer, die van de eerste categorie met toestemming van het oorlogsministerie tot het op te richten korps toetreden. Zonder twijfel zou zulk een korps, waartoe door het eischen van bijzondere intelligentie en het meebrengen van eigen paarden, slechts- elementen uit de betere kringen zullen kunnen toetreden, in den oorlog zeer goede diensten kunnen piesteeren gevreesd wordt echter, dat dientenge volge tevens de toeloop niet al te groot zal zijn. Schw. Mil. Bl-Dec-90 nieuise projectielen noor de üeldfiouinitsers. Uit eene rnededeeling in de Schw. Mil. BI. 12'09 blijkt, dat bij de Duitsche veldhouwitsers eën eenheidsprojectiel ingevoerd is. De hoofdreden daarvan zou gezocht moeten worden in het feit dat, aangezien tot nu toe drie soorten projectielen tot de uitrusting dezer vuurmonden behoor den, men het niet mogelijk achtte, zonder de lengte der munitiecolor.nes te groot te maken, van elk dier soorten een voldoende hoeveelheid mede te voeren. Daarom werd een eenheidsprojectiel beter geacht, zelf indien daardoor de uitwerking van het enkele schot eenigermate verminderd werd. De gebruikelijke projectielen waren de GUL, de G met vertraagde werking en de G, zonder vertraagde werking. Het nieuwe projectiel is voorzien van een buis, die eene stelling toelaat le als schokbuis met vertraagde werking, 2e als sehokbuis -/.onder ver traagde werking, 3e als lijdbuis voor GK werking en 4e als tijdbuis voor BG werking Het verschil tusschen 3e en 4e is, dat bij 3e de lading betrekkelijk langzaam ontstoken wordt, terwijl wanneer het projectiel als BG moet werken, de lading meer intensief ontstoken wordt zoodat detonatie volgt. Beneden de 600 M. moet altijd de GK tijdbuisstelling gebezigd worden, beneden de 300 M. de buis op een bijzonder teeken gesteld worden. Aangezien door verkeerd stellen bij de schietoefeningen gevaar_ zou kunnen ontstaan, is een oefeningsprojectiel ingevoerd, dat niet brisant- kan werken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 307