fllededeelingen Dan de Redadie, 0ud-3ndische militairen. Yan het „Permanent Comité ten dienste van den Oud-Indiscben Mi litair" ontvingen wij een boekje met „Wenken en Raadgevingen", dat voor de repatrieerende Militairen veel wetenswaardigs bevat. Tevens verzocht het Comité ons het volgende te willen opnemen. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 5 van het Reglement voor het Kon. Kol, Milit. Invalidenhuis op Bronbeek werd het pensioen, dat voor de opgenomen invaliden van Rijkswege werd genoten ten behoeve der Stichting gestort in de Schatkist. Daardoor was voor hen, die, hoewel invalide zijnde, een gezin, een oude vader of moeder dan wel beiden, hadden te onderhouden, den weg tot Bronbeek afgesloten. Het Permanent Comité van den Volksbond, gevormd ten dienste van den Oud-Indischen militair, heeft daarom zich per rekest gewend tot H. M. de Koningin, ten einde een Kon. besluit uit te lokken tot wijziging der betreffende bepaling. Die poging is met goeden uitslag bekroond. Aan art. 5 van genoemd Reglement werd de volgende alinea toegevoegd „Onze Minister van Koloniën is bevoegd om, daartoe termen vindende, te beschikken over een voor elk bijzonder geval afzonderlijk vast te stellen gedeelte de helft niet te boven gaande van dat gagement of pen sioen, ten behoeve van het in armoedige omstandigheden achterblijvend gezin, of van de ondersteuning behoevende bloedverwanten in de op gaande lijn, van den Invalide". Ten gevolge dezer nieuwe bepaling zijn bij het Departement van Koloniën enkele dusdanige gevallen in behandeling. De firma Kolff deed ons de „13e Jaarlijksche Antiquariaats-Catalogus van tweedehandsboeken" toekomen. De Catalogus omvat 4740 ver schillende boekwerken, waarvan vele over taal-, land- en volkenkunde, krijgsgeschiedenis en andere militaire vakken handelende.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 318