Een en ander oner de opleiding bij de Depót-Bataljons, Bij Korps-Order ddoNowerd bekend gemaakt, dat, als gratificatie voor de opleiding der recruten in het afgeloopen jaar, zou worden uitgereikt aan het ondervolgend kader het achter hunne namen vermelde bedrag Volgt een lijst van 60 namen der Europeesche en Inlandsehe onderofficieren en korporaals met de vastgestelde bedragen tot een totale som van 70. - Overbodig zou het zijn deze geheele lijst hier weer te geven, maar niet overbodig te vermelden wat zij ons leert, en hiertoe is verder noodig te weten, dat gedurende het afgeloopen jaar die 60 man kader gediend hebben bij een korps van 2 compagnieën en dat een Europeesch sergeant, die gedurende 12 maanden belast is geweest met de opleiding van recruten, f 3,60 ontving als gratificatie, terwijl een Inlandsch korporaal, die twee maanden het zijne bijdroeg tot die opleiding (de kortste tijd om in aanmer king te komen voor eene gratificatie), gelukkig gemaakt werd met f 0.25. De eerste gevolgtrekking die we uit het bovenstaande kunnen maken, is dat het doel van Tarief 46c 39 niet bereikt wordt. Dergelijke gratificaties zullen toch wel gegeven worden met de bedoeling om lust, ijver en ambitie bij het kader te verhoogen, waardoor meer kans bestaat dat de 1ste alinea van 11 Lei draad voor Opleiding en Oefening der Infanterie, luidende„Om dat de eerste opleiding gewoonlijk gedurende 's mans geheelen diensttijd haar invloed doet gelden en alzoo van overwegend belang is, moet daaraan de meest mogelijke zorg worden besteed", geen doode letter wordt. Nu zal een ieder het met mij eens zijn dat f 3,60 per jaar voor een Europeesch sergeant {f 2,40 voor een Europeesch 1. 15. T. 1910.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 329