De belangrijkste wijzigingen in de Dederlandscbe VestingartilIerieDOorschriften, Vervolg van bis. 227 en slot.) Vuurregeling en vuurleiding. Als beginsel bij de vuurleiding geldt, dat deze geschiedt van een punt, van waar het doel is ontdekt of wordt gezien. a. Yoert een B. C. een vuurbevel uit (het volgende heeft uitsluitend betrekking op batterijen ad I en ad II), dan mag hij er, zooals wij weten, tijdelijk van afwijken, indien hij op een ander punt eenig belangrijk succes kan behalen (waarneming van af het punt, waar het doel ontdekt is, d.i. het punt waar de vuurleider reeds stond). b. Heeft een B. C. machtiging x) 2) tot vuuropening en ontwaart hij in het voorterrein een doel, waarop hij het vuur mag openen, dan neemt hij dit zoo spoedig mogelijk onder vuur en zendt daarvan een kort bericht aan zijn onmiddellijken chef (waarneming van af het punt, waar het doel ontdekt is). c. Heeft een B.C. geen machtiging tot vuuropening en ontdekt hij een doel, dan meldt hij dit aan zijn onmiddellijken chef, 1) Zichtbare doelen moeten zoo spoedig mogelijk onder -vuur worden genomen; hier voor moet de G. C. in ruime mate machtiging verstrekken tot het openen van het vuur op eigen gezag. Voor het bekomen van die machtiging kunnen o. a. in aanmerking komen lo. Ballonbatterijen. 2o. In de hoofdverdedigingslijn geplaatste aangespannen batterijen. 3o. Zelfstandige batterijen, wanneer deze een speciale taak hebben te vervullen, b. v. aanvalswerken in een bepaald terreingedeelte te bestrijden. 4o. A. C. voor alle, dan wel voor sommige hunner batterijendeze kunnen de mach tigingen, voor zooveel nocdig en gewenscht, overdragen op hunne B. C. en 5o. F. C. in liunne functie als A. C. Bij de machtiging moet nauwkeurig worden omschreven, op welke doelen het vuur kan worden geopend, b. v. infanterieafdeelingen ter sterkte van een compagnie, zich vertoonende ten Z. van den weg naar B.artillerie ter sterkte van een batterjj tot een afstand van 3000 M. enz. 2) Zie de instructies voor B. C.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 335