Bet een en ander omtrent beoordeelingslijsten, Vervolg van bh. 138 tevens slot). Waren de opmerkingen, gesteld in afl. 12 van 1909 en afl. 2 van 1910 voornamelijk een. uitvloeisel van de bestudeering der Algemeene Order 1909 No. 72 en van de vergelijking van deze Order met die van 1905 No. 133, de volgende regelen geven weer het door ons opgemerkte bij de behandeling en afdoening in algemeenen zin van de beoordeelingen over 1909. Modellen Lr. A, B en G. [blz. 1 noot (1)] De gedrukten, modellen No. 12 en 3 der Algemeene Order 1908 No. 101, respectievelijk dienende voor beoordeelingslijst afschrift beoordeelingslijst en verandering staat voldoen in de praktijk niet en wel omdat men daarbij herhaaldelijk lijmpot en schaar moet gebruiken. Wij weten niet, hoe het een ander te moede is, doch wij zouden het hoogst onaangenaam vinden, om bij',een behandeling van een kwestie van het hoogste belang en men zal ons wel willen toegeven, dat opmaking der beoordeelingen daaronder in de eerste plaats gerangschikt moet worden modellen te moeten gebruiken, die in enkele kolommen geen behoorlijke ruimte aan bieden om zijne meening neer te schrijven. Verbetering daarin te brengen is hoogst gewenscht. In verband hiermede en met het gestelde in noot 1onder 1 (1) der Instructiezou de beoordeelingslijst negen kolommen moeten hebben. De kolommen 6 tot en met 9 dienen dan respectievelijk voor eersten-, tweeden beoordeelaar, afdeelings (gewestelijk militairen) commandant en wapen (dienst) chef. Het onaangename bijplakken voor den tweeden beoordeelaar gewestelijke dienstchef, commandanten van een garnizoens bataljon, der vesting- of bereden artillerie, enz. behoort

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 343