Querzichi dm eenige Tijdschriften. □auors 1910 Ilo, 11 In een tactiek-opgave behandelt de Luitenant B. ten Broecke Hoek stra de opdracht, gegeven aan den commandant van een troepenmacht, sterk 1^ Bat. Inf., 1 pel. cav., 2 Inf. mitrailleurs, 10 wielrijders en 20 spoorwegarbeiderswelke opdracht luidt „Zoo vlug mogelijk afmarcheeren van Hattem naar Heerde en zich in het bezit stellen van het station aldaar. Zoodra het station genomen is, 2 compagnieën zenden naar het station Epe ter versterking van de bezetting aldaar, terwijl eventueele vernielingen onverwijld moeten worden hersteld. Daarna Heerde en Epe blijven bezetten, tot dat nadere bevelen volgen." In 't bijzonder worden daarna de vragen behandeld: „welke maat regelen te nemen bij ontvangst van het bericht, dat een partijgangers korps van zeker wel 2 compagnieën, waarbij enkele mitrailleurs, het station Heerde hebben genomen; de indeeling der marschcolonne; den te volgen weg; hoe het station te vermeesteren wanneer de op stelling van den vijand bekend is; en de maatregelen nadat het sta tion genomen is, wanneer de richting waarin de vijand terugtrok, bekend is." Uit dergelijke applicatorische studiën valt, vooral voor de jongere officieren, veel te leeren. De Majoor-Intendant G. C A. Harsveldt vervolgt zijn artikel „De ver pleging van het Veldleger in tijd van oorlogmet eene bespreking van de aanvoer door de Intendance"Als vervolg van hetgeen wij omtrent dat artikel neerschreven in dit tijdschrift van 1910 Ho. 8 blz. 784 diene het volgende. S, wijst er op, dat men ten aanzien van in een streek voorhanden levensmiddelen vooral niet te optimistisch gestemd dient te zijn. Stapel plaatsen van producten treft men alleen aan in de groote handelssteden. In verband met de taak der verplegingsafdeeling om aan de onder- deelen der Divisie al datgene toe te voeren, wat niet uit de s ek kan worden betrokken, moet de organisatie berekend zijn op personeel voor de navolgende diensten le het vormen en encadreeren van den Verplegingstreindeze is als het ware voor de Divisie, wat het noodration voor den man is: de voorraad wordt alleen dan aangesproken, wanneer het onmogelijk is om den troep op andere wijze van leeftocht te voorzien; 2®. het vormen van één of meer hulpverplegingstreinen] elk er van te beladen met levensmiddelen niet verduurzaamde, maar gewone voor één dag voor de geheele divisie 3e het inrichten van één of meer divisie-veldmagazijnen waaruit de

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 119