108 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT. divisie, in een toestand van stilstand der operatiën, wordt verpleegd het c- q- organisoeren van drinkwatertransporten 5e het voorzien in de behoefte aan bakkers en slagers, voor het geval zoodanige vaklieden niet binnen het door de divisie bezet gebied in voldoende mate aanwezig zijn. Met beschouwingen omtrent de verpleging uit divisie-veldmagazijnen (toestand van rust) en omtrent aanvoer met hulpverplegingstreinen (bewegingsoorlog) eindigt dit ook voor ons zeer interessant vervolg. vMet de kaart in het terreinis een artikel van den Luitenant E. H. van den Akker, waarin deze behartigenswaardige wenken geeft voor het gebruik maken van de kaart bij dag, bij nacht en bij het geven van het kader W6D n gaarne 0ndei' de 00Sen gebracht zagen van Luitenant A. P Wirk geeft wederom eenige beschouwingen „Over het optreden van kleine cav. patrouilles." In een achttal punten geeft hij van de verplichtingen van den com mandant en manschappen der patrouille, de wijze van verkenning, hoe de patrouille zich dient te beveiligen, hoe tegen verrassend geveervuur opgetreden moet worden, in welke gevallen vijandelijke cav. patrouilles moeten worden aangevallen, wie verantwoordelijk is voor een behoor lijk tempo en wanneer met getrokken sabel gereden moet worden. De Heer v. d. Belt doet in zijn artikel: Beverloo, lie Belgische In fant ene-schietkamp ods kennis maken met de ligging, inrichting van het kamp, de wijze waarop gevechts-schietoefeningen aldaar worden ge houden, en met de uitvinding van den kapitein Bremer, n.l. de electro-automatische schijven en de daaraan verbonden voordeelen. Het Hecht in Nederlandsch Indië 1910 No. 5-6. Het vonnis, uitgesproken door een krijgsraad, waarbij een fuselier, die in beschonken toestand als wachthebbende, bij het in arrest stel len door een onderofficier, dezen toevoegde: „Is dit jou schuld, dat ik er achter moet? Trek je jas uit dan zal ik je voor je smoelslaan; m laat het maar niet doen, je hebt een paar streepen op je mouw veroordeeld werd tot de straf van zes maanden militaire de tentie wegens „insubordinatie door woorden", werd vernietigd bij sententie van het Hoog Militair Gerechtshof, welke sententie luidde'- geïncrimineerde uitlating van beklaagde houdt in haar geheel genomen noch eene beleediging noch eene bedreiging van een meer dere in rang in, doch bevat slechts eene onbetamelijke uitdrukking tegen eenmeerdere, weshalve het ten laste gelegde niet oplevert in subordinatie door woorden, maar slechts eene overtreding van het Legiement van krijgstucht of discipline welke ter correctie staat van de disciplinaire autoriteit. De Militaire Spectator 1910 No. 11 In een en ander naar aanleiding der cavaleriemanoeuvreswijst W. op het verkeerde om bij dergelijke manoeuvres geen infanterie

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 120