De Groole CaDalerie-inanoeuures in Doord-Brabant nan 1910, Van 7—15 September zijn verschillende Cavalerie-oefeningen gehouden, waarvan de dagen van 12 t/m 14 speciaal gewijd waren aan groote manoeuvres. Het was wel eene bijzonder heid dat bij deze gelegenheid de 4 Regimenten voor het eerst eens geheel vereenigd zouden zijn en de Inspecteur van het Wapen heeft daarom de gelegenheid benut bij de Regiments- en Brigadeoefeningen in de eerste plaats het Reglement nog eens te doen doorloopen om de verschilpunten op te lossen en daarna het geheel vast te stellen en voorloopig eens niet meer te wijzigen, al mocht ook blijken dat eene andere regeling hier of daar na verloop van tijd wenschelijk zou zijn. Zeker tot op een bepaalde hoogte een te prijzen standpunt, als 't waar is wat werd aangehaald, dat het soms is voorgekomen dat wijzigingen van wijzigingen er eerder waren, dan de wij zigingen zelf. Zoo hebben de dagen vóór de groote manoeu vres niets anders gebracht, dan verschillende oefeningen in groote verbanden, waarin onze cavalerie denkt op te treden, getuige de waarde die eraan werd gehecht. Meer belangwekkend beloofden de volgende dagen te worden. Immers de Cavie. machten gesplitst in 2 partijen zouden op treden met Rijdende Artillerie, 3 compagnieën wielrijders, de 2e Mitr. afdeeling en de le Cavie. Mitr. afdeeling Desamen werking van deze wapenafdeelingen, niet in kleine groepjes maar in groot verband en voor ons land vrijwel een Novum", beloofde hier gedemonstreerd te worden. Laat ik even mededeelen, dat alle troepen ingekwartierd waren in verschillende plaatsjes om de Schaïksche Heide. Denken we ons de lijn OssGrave, als zijde van een gelijk- beenigen driehoek, met den top benedenwaarts gekeerd, dan ligt daar Uden en omsluit die driehoek vrijwel het ma noeuvre-terrein Het is hier niet de bedoeling, de manoeuvres dag voor dag te volgen en de gehouden oefeningen te be- I. M. T. 1911. 1

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 13