Korps- en gornlzoensinedsirijden in gymnastiek en schermen. De Korps- en garnizoens wedstrijden in gymnastiek en scher men te Meester Cornells behooren weer tot het verleden. Vol aandacht heb ik deze gevolgd. Voor welk officier zouden ze ook niet aantrekkelijk zijn, daar deze wedstrijden toch moeten weergeven de graad van vaardigheid op het gebied van gymnastiek en schermen, die door de meestgeoefende min deren bereikt is geworden. Laat ik direct mededeelen, dat ik in mijne verwachtingen zeer ben teleurgesteld. Die jonge breedgebouwde Europeesche fuseliers aanziende, had ik kranige krachtoefeningen verwacht en gegeven het groot aantal meesters op geweer eenige mooie partijen geweerschermen—helaas, echter heel weinig van dit alles. Bij den garnizoenswedstrijd gymnastiek, waaraan (van drie bataljons) slechts door een vijftiental werd deelgeno men, waren en zelfs eenigen, die zich aan den rekstok niet eens konden optrekken. Het gescharrel van eenige „uitver korenen van het korps", die trachtten een voorgeschreven oefening uit te voeren, leverde een treurigen aanblik. De verplichte oefening was echter den meesten ook onbekend, zoodat er geen voorbereiding had kunnen zijn. De deelnemers waren dan ook niet allen die flinke massieve kerels, die voor een gymnastiekwedstrijd geknipt zijn neen, deze stonden langs het lijntje te grinneker. en tehoonen,als hun kameraad de vertegenwoordiger van het korps zich inspande tot zijn hoofd kalkoenachtig werd zonder het minste succes. Ik hoorde dan ook, dat er eenige tot deelname aan de wedstrijden gecommandeerd waren geworden bij gebrek aan liefhebbers. Trouwens het bleek dan ook o. a. naafloop van een der korpswedstrijden, toen eenige heeren van het belangstellend publiek hunne attila uitrokken en de commissie bitter ironisch lieten zien, dat zij het wel degelijk ver in de .gymnastiek gebracht hadden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 158