Om eenige algemeene regelen aan te geven, die hierbij ter sprake zouden kunnen komen, moge het volgende dienen: Jaarlijks zal één groote wedstrijd in gymnastiek en scher men gehouden worden (voor Java bv. te Bandoeng mogelijk zou het ook zijn één wedstrijd per Militaire Afdeeling) Bij de keuze van de plaats, waar, dient rekening gehouden te worden met de vraag, of de gemeente zelf wat voor de festiviteiten over heeft. De gemeente heeft toch groot belang bij een toestrooming van veel publiek. De korpsen zenden elk elf deelnemers (met het oog op een voetbal-elftal) met de noodige reserven naar het strijdkamp. Yan elk korps zullen volgens opgave van de C.Ctn. een der tigtal wedstrijdadspiranten gedurende één maand vóór den aanvang van den wedstrijd vrijgesteld worden van alle diens ten (behalve wachtdienst) om onder deskundige leiding geoefend te worden. De gymnastiek wedstrijd zal bestaan uit een vijfkamp, om vattende bv. rekstok, hardloopen met volledige uitrusting, polsstokspringen, gewichtheffen en vrije oefeningen. Elk deel nemer moet aan den geheelen vijfkamp deelnemen. Dit n.l. hierom, omdat hij de best geoefende gymnast is, die behalve sterk ook vlug en handig is m. a. w. van alle markten thuis, zoodat een slappe broeder met heel lange beenen geen prijs voor hardloopen kan krijgen. Op den eersten dag van den wedstrijd zullen de vrije oefe ningen door alle deelnemers gelijktijdig uitgevoerd worden, dienende als een indrukwekkende opening van het groote Concours. De verplichte oefeningen worden bijtijds bekend gemaakt, opdat voldoende tijd tot instudeering aanwezig is. Uit de dertig adspiranten wordt het aantal afgevaardigden voor het korps gekozen (dus al een heele eer voor de des- betreffenden). Het wedstrijdterrein dient keurig versierd te zijn en practisch ingericht, zoodat o. a. steeds duidelijk aangekon digd wordt welke wedstrijden plaats hebben, hoe de uitslagen zijn enz. In Holland gebruikt men daarvoor een groot publicatiebord, 148 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 162