waarbij steeds iemand staat om den gang van zaken aan de belangstellenden duidelijk te maken. Het hoofdbureau deelt alle uitslagen telephonisch aan den bedienaar van het publi catiebord mede. Aan de deelnemers moet het die dagen zoo aangenaam mogelijk gemaakt worden. Uit het Cantinefonds worden ze van geld voorzien voor de noodige versnaperingen. Des avonds muziekuitvoeringen, verlichting en vuurwerk. Met gulle hand moet aan degenen, die de feesten wenschen bij te wonen, verlof hiertoe worden verleend. Een afzonderlijke barak met de noodige ordonnansen moet ter beschikking van de pers zijn, opdat het groote publiek op de hoogte wordt gehouden van de diverse prestaties. Trouwens ieder prijswinner ziet graag zijn naam in de courant. Ieder deelnemer ontvangt een zilveren herinneringsme daille met inschrift. Ik weet bij ondervinding hoeveel waarde iemand hieraan hecht en met welk een trots hij neerziet op dat kleine metaal, dat aan zijn horlogeketting bengelt. Be halve korpsprijzen zijn vele medailles als personeele prijzen ter beschikking. Waarom zouden niet hier evenals in Hol land groote medailles door de Leden van on3 Vorstelijk Huis ter beschikking gesteld worden? En dan Als de afgevaardigden succes hebben gehad, gaat er een telegram naar den korpscommandant. Deze neemt alle maat regelen voor een hartelijke en plechtige ontvangst van de genen, die de eer van het korps hebben opgehouden. Zoodra zij in het garnizoen terugkeeren, staat het geheele korps met de muziek op den vleugel gereed om hulde te bren gen aan de flinke mannen, die door hun degelijke voorberei ding den zegepalm huiswaarts voerden. Daar klinkt het „geeft acht" en terwijl het geheele korps de oogen gevestigd houdt op de stoere gymnasten of schermers, spreekt de korpscommandant hen hartelijk toe, hun dank betuigende voor de opoffering en goeden wil en hen als voor beeld stellende voor het geheele korps (zoo zag ik het in Hol land gebeuren bij een behaalden tweeden prijs.) Zal dan niet menig fuselier jaloersch zijn op die bevoorrechten? INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 149

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 163