Terwijl de muziek het volkslied laat hooren, wordt den leider namens de officieren een krans aangeboden. Ten slotte zal een defileeren van het korps momenten in het leven roepen, die door de prijswinners nimmer vergeten zullen worden. Na deze plechtigheden, als een ieder de mooie gewonnen medailles bewondert, wordt er gesproken en veel gesproken, dagen lang nog, over het vele en mooie, dat de afgevaardig den hebben gezien en mede gemaakt één lof zal er zijn over de prettige dagen daarginds doorgebracht. De dag van terugkeer zal voor het geheele korps een feest dag zijn De gewonnen medailles worden niet in een verlaten hoekje in het korpsbureau opgehangen, doch in een praehtigen lijst in de cantine, alwaar een ieder ze bewonderen kan. De namen dergenen, die het eeremetaal verwierven, dienen in dien zelfden lijst vermeld te wordenbovendien wordt een portret van de prijswinners hierbij gevoegd. Aldus een beroep op eerzucht, gepaard met een behoorlijke waardeering Dat hierop prijs gesteld wordt, bewijst het volgende, wat voorviel in een kazerne in Holland, wat ik me nog duidelijk herinner, juist omdat het mij zoo frappeerde. Om het origineele niet te schaden, vergeve mij de lezer de volgende soldaten uitdrukkingen. Eenige miliciens zaten in de cantine achter een groot glas Heinekens Gerstenbier. Er scheen een twistgesprek te zijn te oordeelen naar den levendigen toon, waarop gesproken werd. Duidelijk hoorde ik verder: „Wat durf jij zeggen? Hou nou gauw je kop dicht,snert vent"! Antwoord„Ik een snertvent Kom eens mee en kijk eens naar dat portret (hij wees op een portret, voorstellende een groep gymnasten, waaronder een groot medaille hing). Sta jij daar soms op? Nou, ik wel, dus hou nou gauw je bek!" Het werd stil iedereen was overtuigd Wanneer de wedstrijden aldus gehouden worden, stel ik me voor, dat menigeen zijn best zal doen, zelfs het geheele 150 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 164