worden verkregen, ais te Tjiandjoer over een beter terrein had kunnen worden beschikt, is ongetwijfeld zeker, daar men aldaar niet over de volle energie kon beschikken. d. Seinoefeningen Weltevreden-Tjimahi 733 M), afstand hemelsbreed 111 K.M. Het tusschenterrein is niet ongunstig midden tusschen beide plaatsen liggen alleen de 1300 M. hooge Dinghari en Sangaboewana. Te Tjimahi werd een goede opstellingsplaats verkregen. 'Het overbrengen naar Tjimahi leek op het eerste gezicht een heele sprong, doch al reeds de eerste dag bleek, dat de correspondentie, wat be treft de verplaatsbare stations zeer goed was. Het geluid was op beide stations heel duidelijk en zelfs door ongeoefend personeel heel goed op te nemen. Daar ook hier met de draagbare stations niet kon worden geseind, werd besloten op grooteren afstand daarmee verder geen proeven te nemen. e. Weltevreden-Bandoeng 704 M.) afstand 120 K.M. Te Bandoeng had men op het raceterrein van de P. W. S. een goede opstelling. Voor het tusschenterrein geldt hetzelfde als voor Tjimahi. Ook hier waren de resultaten verrassend goed voor bergterrein en kan, behoudens te zware luchtstoringen, op goede gemeenschap worden gerekend. f. Weltevreden-Djatinangor (-)- 700 M) gelegen 3 paal ten noorden van de halte Rantja-ekek der S.S. (afstand Wel tevreden 131 K.M.). Het station te Djatinangor staat een 10 a 20 K.M. achter het complex Boerangrang (2058), Tangkoe- ban Prahoe (2075) en Boekit Toenggoel (2208) en zeer dicht achter den 1877 M. hoogen Palasari. Daar, zooals wel te verwachten was, wegens liet ongunstige tusschenterrein geen verbinding werd verkregen, werd besloten de stations te verplaatsen naar g. Poerwakarta 76 M en later een draagbaar station van daar naar Tjikampek (-j- 34 M.). Afstand Weltevreden-Poer wakarta 78 K.M. en Weltevreden- Tjikampek 70 K.M., Poer wakarta-Tjikampek 17 K.M. Het tusschenliggende terrein tus schen deze drie plaatsen is gunstig; de opstelling te Poerwakarta slecht, wat betreft het zware geboomte, die te Tjikampek goed. Toen de beide stations eerst te Poerwakarta stonden, hadden ze beide een goede gemeenschap met Weltevreden, toen het draag- INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 177

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 191