lljiJI, Uan Uresmde Legers, 3apcn. De nieurae uitrusting nan c!en 3apansclien soldaat. De japanners hebben naar aanleiding van de ervaring in den laat- sten oorlog opgedaan, de uniformen gewijzigd. Te velde wordt ook door de officieren altijd een khakikleurige uniform gedragen, die 's winters uit laken, 's zomers uit linnen vervaardigd is. Zij bestaat uit een muts van Russisch model, een wijde jas met een rij knoopen en zakken, een mantel voorzien van zakken en een afneembare kap, een korte of een lange broek, rijgschoenen en beenstukken. De distinctieven worden op schouders, de regimentsnummers op de kraag gedrauen. De uniformen der officieren zijn geheel gelijk aan die van den troep. De Japansche ransel is van gelooid vel vervaardigd met bet haar naar buiten, zij weegt leeg 2,01 Kg. In de ransel worden geborgen 1 hemd, naaigerei, borstels, enz., levensmiddelen voor 2 dagen (6 pakjes rijst, 2 met vleeschconserven, suiker en thee) en 80 patronen. Rond om de ransel is een velddekeu gelegd, en terweerszijden een schoen bevestigd. Daaroverheen zijn de mantel en een linnen tent bevestigd. Het draagbare pioniergereedschap ligt deels op, deels ter weerszij den van de ransel. Wanneer de ransel wordt afgelegd, wordt het gereed schap even als de sabelscbeede gedragen. De etensschaal heeft een inhoud van 1.8 L. en is van aluminium, zij wordt in de achterzijde van de ransel geborgen. De bepakte ransel weegt met pioniergereed schap ongeveer 14 Kg. Bovendien draagt de man een aluminium veldflesch, een soort broodzak, inhoudende een aluminium bak, een portie beschuit, een tandborstel, tandpoeder, een servet, papier, een tabakspijp, tabak, enz., een verbandpakje en 2 gevlochten korfjes met levensmiddelen voor een dag. Aan een geelleeren koppel zijn 3 patroontassclien bevestigd, die te samen 120 patronen bevatten. Aangezien de velduitrusting zeer zwaar is, wordt, wanneer het eenigszins mogelijk is, de ransel afgelegd en op voertuigen vervoerd. De soldaat draagt slechts het noodzakelijkste in een lange khakikleurige mantelzakachtige tasch van wol („Seoifu- kur" genaamd). Deze rol wordt over den rechterschouder gedragen, zij bevat levensmiddelen, patronen, reservevoorwerpen, eenige noodza kelijke huishoudelijke artikelen als zeep, enz. liet kookgereedschap wordt dan omgehangen, het pioniergereedschap aan de koppel beves tigd. De gerolde mantel wordt over den linkerschouder gedragen. Iedere soldaat draagt een stuk pioniergereedschap, en wel hetzij een schop, dan wel een pik of bijl en zaag Het enorme gebruik van draadversperringen in den oorlog met Rusland deed het noodig schijnen, ieder compagnie met 30 draad- scharen uit te rusten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 200