de dreigende omtrekking van de Drina-divisie hoewel deze nog achter was ontruimden de Bulgaren deze laatste stelling en trokken op die van Slivnitza terug. Den 16den bezette de Donau-divisie zonder gevecht de Tri Uschi hoogten tegenover den beheerschenden MekaKrew heuvel (zie kaart slagveld), die door een zwakke Bnlgaarsche voorpost was bezet; een poging om deze hoogte te nemen werd niet gedaan. De Drina-divisie was den 16den 's avonds om en bij Dra- gotin vereenigd. Meer tegenstand ondervonden de Schumadija- en Morawa- divisiën. De Bulgaren hadden stellingen bezet bij Wraptza en Trn te zamen met 5000 man. Na een scherp gevecht gelukte het de Schumadija-divisie den löden November de stelling bij Wraptza te bezetten; de Morawa-divisie viel dien dag de stelling bij Trn aan, die haar den doortocht af sneed, echter slechts zoo zwakjes dat de Bulgaren dien dag de stelling met gemak behielden. Van samenwerking van de Morawa- en Schumadija-divi- siën kon op den löden geen sprake zijn, daar beider aan- marschwegen gescheiden waren door zwaar gebergte. Toen echter de stelling bij Wraptza was gevallen, moesten de Bulgaren bij Trn ook terug om niet in den rug gevat te worden. De terugtocht geschiedde met veel verliezen, deels langs den vrij goeden weg naar Bresnik, deels langs moeilijke paden door het Glagowitza-dal (zie kaart 1: 100 000). Het was niet de geheele Morawa-divisie, die vóór Trn was vereenigd. Zooals we reeds vroeger zagen zou het le regiment van die divisie met 1 bergbatterij zich over Kalumnitza met de hoofdmacht vereenigen. Dit regiment stuitte bij die plaats op heftigen tegenstand, zoodat de Bulgaren eerst den 16den van den weg Kalumnitza—Trn waren verdreven. Het le regiment was daardoor belangrijk achter geraakt en kon zich eerst na den slag hij Slivnitza bij de hoofdmacht aansluiten, zoodat het op den uitslag aldaar geen invloed uitoefende. Intusschen lag de vrij goede weg naar Bresnik in den mor gen van 16 Nov. voor de Serven open, en hadden de Schu madija- en Morawa-divisiën zij het met inspanning in den INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 221

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 237