hoogte in de flank onder vuur genomen door de batterij der Servische cavalerie brigade Tevens rukte het 7e Servische regiment van uit het W. op en viel de Bulgaren in vereeni- ging met het teruggeslagen 9e regiment aande Bulgaren werden verdreven, de Serven vervolgden hen, doch werden in de linkerflank aangegrepen door het bataljon III/], dat eerst tegenover de cavalerie brigade had gestaan. Daardoor gelukte het den Bulgaren de Meka Krew hoogte te behouden en de vluchtende bataljons te verzamelen aan den voet der Leschtza hoogte. De Serven gingen hier niet verder door, echter ging 1 (zegge één) bataljon van de Donau-divisie, ondersteund door twee batterijen, ten aanval vooruit ten Z. van den grooten weg, dus tegen het versterkte Bulgaarsche centrum. De aanval werd natuurlijk gemakkelijk afgeslagen; de beide batterijen waren ook te ver naar voren doorgedrongen en moesten onder zware verliezen teruggaan. Dit geschiedde tegen den middagde commandant der Drina- divisie, troepen ten Z. van den weg ten aanval voorwaarts ziende gaan, besloot zeer te recht zonder nadere bevelen af te wachten, die troepen met zijn geheele divisie te steunen. Hij ontwikkelde zijn 3 infanterie regimenten naast elkaar, ieder met 2 bataljons in voorste en één in 2e linie, zoomede zijn 4 batterijen. Links viel het 4e regiment aan op de centrale redoute, in het midden het 6e regiment op Aldomirowtzi, rechts het 5e regiment tegen de linie Aldomirowtzi-Bratuschkowa. Eerst tegen den middag waren de Bulgaren, door een versterking van 2 bataljons uit Kustendil, in staat hun linie op den 1. vleugel tot de redoute Rasgradski te verlengen thans hadden ze hier 1072 bataljon tegenover de 9 Servische op een front van6 K. M. Beide tegenstanders waren dus over een overmatig breed front verdeeldde Serven hadden wellicht succes kunnen hebben, als ze, met 1 regiment in breed front INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 227 1) Kunz vermeldt, dat die batterij stond bij Goljemo Malowo; volgens de kaart is dit onmogelijk, de afstand van daar tot de Zuid Tri Uschi hoogte is 7 K. M.vermoedelijk stond de cavalerie brigade met de batterij toen reeds veel westelijker om aansluiting te zoeken aan de Donau-divisie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 243